Trwa ładowanie...
d3nb5pj

Warszawa. Koniec budowy mostu pontonowego na Wiśle po awarii oczyszczalni ścieków Czajka

We wtorek po południu ma zostać przekazany most pontonowy budowany na Wiśle w Warszawie. W czwartek ma się rozpocząć montaż pierwszej nitki rurociągu po awarii na oczyszczalni ścieków Czajka.
Share
Warszawa. Koniec budowy mostu pontonowego na Wiśle po awarii oczyszczalni ścieków Czajka
Warszawa. Koniec budowy mostu pontonowego na Wiśle po awarii oczyszczalni ścieków CzajkaŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d3nb5pj

Wojsko rozpoczęło w poniedziałek w Warszawie budowę mostu pontonowego na Wiśle na wysokości Białołęki. W akcji udział bierze ponad 170 żołnierzy oraz 100 jednostek sprzętu. Poszczególne elementy były montowane przez cały weekend, bo "możliwe było tylko jedno podejście". Most ma długość 247 metrów. Przeprawa ma zostać przekazana we wtorek.

Przedstawiciele Wód Polskich zapewniają, że stanie się tak do godz. 14. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział również na ten dzień konferencję prasową, na której podsumuje najważniejsze informacje po awarii oczyszczalni ścieków Czajka. Trwają testy pompy i montaż rury. Po oddaniu mostu pontonowego ruszy następny etap pracy, czyli spawanie rur. Powstaną też drogi dojazdowe.

d3nb5pj

W czwartek ma się rozpocząć montaż pierwszej nitki rurociągu po awarii, która zepnie dwa brzegi rzeki. Budowa drugiej nitki ma rozpocząć się w piątek. W sobotę ścieki mają płynąć już mostem, a nie Wisłą. Długość alternatywnego rurociągu ma wynieść 2200 metrów. Szef MON Mariusz Błaszczak przyznał, że usunięcie awarii na oczyszczalni ścieków Czajka potrwa dłużej niż zakładano.

Zobacz także: Rząd buduje most pontonowy na Wiśle. Minister zdradza szczegóły

Źródło: metrowarszawa.gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nb5pj

Podziel się opinią

Share
d3nb5pj
d3nb5pj