Trwa ładowanie...

Warszawa. Ławki, park, ścieżka rowerowa, tężnia. Ostatnie dni na głosowanie

Do środy 30 czerwca trzeba zdecydować, które z projektów w budżecie obywatelskim przyniosą najwięcej korzyści i radości mieszkańcom. Swoje głosy każdy może oddać na 15 projektów dzielnicowych i 10 ogólnomiejskich.

Warszawa. Budżet obywatelski 2022. Zostały już tylko trzy dni na głosowanieWarszawa. Budżet obywatelski 2022. Zostały już tylko trzy dni na głosowanie
d12n6bb
d12n6bb

Już ponad 50 tysięcy osób dokonało wyboru, wskazując na pomysły, które ich zdaniem zmieniają miasto, poprawiają komfort życia, mają wartość funkcjonalną, rekreacyjną, edukacyjną, zmieniają otoczenie na lepsze. Bo głos oddany na projekt budżetu obywatelskiego może zaważyć, jak w rezultacie wydane zostaną nasze pieniądze - doskonalem jeśli ślad inicjatyw, wypływających od samych warszawiaków, zostanie w miejskiej przestrzeni.

Mieszkańcy,Jeszcze tylko przez trzy dni (do środy, 30 czerwca) mieszkańcy i mieszkanki Warszawy mogą oddać swój głos na najciekawsze i najbardziej potrzebne projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na 2022 r. Jak dotąd w tegorocznym głosowaniu wzięło udział ponad 51 tys. osób.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy - nie trzeba być zameldowanym w mieście, by mieć wpływ na to, co powstanie w najbliższym sąsiedztwie. Prawo oddania głosu mają też dzieci i młodzież. Można głosować w sieci, ale osoby, które do niej nie mają codziennego dostępu, mogą pofatygować się do urzędów dzielnicowych i tam złożyć wypełnioną kartę do głosowania.

Warszawa. Ławki, park, ścieżka rowerowa, tężnia. Ostanie dni na głosowanie

- Budżet obywatelski naprawdę zmienia Warszawę. Od 2015 r. zrealizowaliśmy ponad 3,5 tys. pomysłów zgłoszonych i wybranych warszawiaków. Angażujmy się, głosujmy i decydujmy, co powstanie w naszym mieście, na sąsiedniej ulicy lub w części dzielnicy, która jest nam szczególnie bliska - mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

d12n6bb

Te realizacje to materializacja czasem naprawdę doskonałych pomysłów. W tym roku akceptację zyskało ponad 1300 projektów. Wyniki głosowania i lista zwycięskich pomysłów zostaną ogłoszone 15 lipca.

"Paragony grozy". Za granicą taniej? Ekspert wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12n6bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n6bb