Trwa ładowanie...

Warszawa. Majówka 2021. Zlot food trucków czy zoo? Co ze sobą zrobić

Drugi majowy weekend pod znakiem pandemii. Na horyzoncie wprawdzie wiele zapowiedzi odmrożenia, ale w pierwszych dniach maja nadal zamkniętych będzie wiele miejsc. Co robić, aby majówka 2021 minęła przyjemnie. Propozycji, wbrew pozorom, jest wiele.

Share
Warszawa. Miasto nie musi być nudnym miejscem w czasie pandemicznej majówki
Warszawa. Miasto nie musi być nudnym miejscem w czasie pandemicznej majówkiŹródło: Adobe Stock
d22fcy9

Nadal jeszcze obowiązuje wiele sanitarnych obostrzeń. Zamknięte są hotele, restauracje, galerie sztuki, muzea, wystawy. Można zdecydować się na krótki wypad za miasto, ale tylko na łono natury, z zaplanowanym powrotem do miasta na noc.

Jednak znajdzie się wiele atrakcji na miejscu. Jedną z nich jest zlot food trucków na Bemowie. Spożywcze pojazdy zjadą się na ulicę Batalionów Chłopskich 73, pod Kauflandem. Pierwsze dania będzie można zamówić od godziny 11 w sobotę, ostatnie w poniedziałek 3 maja o 21.

d22fcy9

Zamknięte pozostaje Centrum Nauki Kopernik, jednak już od 1 maja czynne są ogrody na dachu obiektu. Odwiedzać będzie je można od wtorku do niedzieli, ale wyjątkowo zielone zakątki zapraszać będą 3 maja. Zaprasza wiele innych zielonych miejsc - pobliskie Bulwary Wiślane, Łazienki Królewskie, wszystkie parki, a w stolicy jest ich przecież wiele.

Spragnionych niezwykłych wrażeń zaprasza katamaran Kurka Wodna. Od soboty Kurka stacjonuje na przystani Młociny, na 525 kilometrze Wisły. Zwiedzić będzie można z nurtu rzeki najstarszy rezerwat - warszawski obszar chronionego krajobrazu i jeden z najnowszych - specjalną strefę ochrony ptaków Dolina Wisły Środkowej.

Warszawa. Majówka 2021. Na zlot food trucków czy do zoo? Co ze sobą zrobić

Czynne jest również Warszawskie ZOO. Warto je odwiedzić, bo wraz z wiosną pojawiło się tam wielu nowych pensjonariuszy. Maluchy wychodzą już na wybiegi w ciepłe dni, będzie można więc rozczulać się efektami baby boomu.

Zaprasza Ogród Botaniczny - w ogrodzie przy Al. Ujazdowskich można zachwycać się kwitnącymi okazami flory. Na specjalne spotkanie z kwitnącymi magnoliami warto wybrać się nieco dalej od centrum - do Powsina, do placówki PAN.

d22fcy9

Spragnionym specjalnych wrażeń można polecić maping. Do 2 maja obserwować można będzie na budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa. Komputerowa animacja „Śląsk wspólna sprawa” zaprezentuje stulecie historii Górnego Śląska.

Na czym polega problem Krzysztofa Buczkowskiego? Trener kadry komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22fcy9

Podziel się opinią

Share
d22fcy9
d22fcy9