Trwa ładowanie...
dzeb0zv

Warszawa. Marcin Kierwiński o transparentności warszawskiego ratusza

Po decyzji o przeniesieniu terminu sesji absolutoryjnej warszawskiej rady miasta, radni stołecznej opozycji zarzucali prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu i zarządowi Warszawy uciekanie od dyskusji i odpowiedzialności. Zarzuty te skomentował poseł Marcin Kierwiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Marcin Kierwiński o transparentności warszawskiego ratusza
Warszawa. Marcin Kierwiński o transparentności warszawskiego ratusza (Facebook)
dzeb0zv

Warszawa. Kierwiński: "Praca ratusza jest bardzo przejrzysta"

Sesja absolutoryjna rady miasta została przełożona na koniec lipca. Oznacza to, że radni nie zajmą się oceną pracy zarządu miasta pod wodzą Rafała Trzaskowskiego przed wyborami 2020. W związku z tym ze strony warszawskiej opozycji pojawiły się głosy, że przełożenie sesji wynika z chęci uniknięcia dyskusji w sprawie dokonań prezydenta Trzaskowskiego.

W porannej rozmowie w radiu RDC zarzuty wobec ratusza pod wodzą Trzaskowskiego skomentował Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej. W jego ocenie decyzja przewodniczącej rady miasta, nie jest podyktowana względami politycznymi, a prawnymi. Szef stołecznej PO, pochwalił też ratusz za transparentność.

dzeb0zv

"Ta sesja miała się odbyć w czwartek 18 czerwca. Została przełożona na koniec lipca. Termin sesji absolutoryjnej w związku z epidemią koronawirusa został przełożony. Pan prezydent Trzaskowski i Rada Miasta st. Warszawy w tej sprawie kieruje się polskim prawem. Stołeczny ratusz jest instytucją bardzo przejrzystą. Instytucją, która odpowiada na wszelkie pytania" - powiedział Kierwiński w RDC.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Warszawa. Sesja absolutoryjna przeniesiona na koniec lipca

Sesja absolutoryjna służy przede wszystkim ocenie polityki finansowej zarządu miasta. Radni sprawdzają kierowany przez prezydenta zarząd w zakresie gospodarności w dysponowaniu miejskim budżetem. Należy jednak zaznaczyć, że nieudzielenie absolutorium nie oznacza odwołania prezydenta z piastowanego stanowiska.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzeb0zv

Podziel się opinią

Share
dzeb0zv
dzeb0zv