Trwa ładowanie...

Miał obrazić uczucia religijne. Akt oskarżenia przeciwko "Nergalowi"

Adamowi D. ps. "Nergal" zarzuca się, że obraził uczucia religijne czterech osób, stawiając but na wizerunku Matki Boskiej. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała w tej sprawie akt oskarżenia przeciwko muzykowi.
Share
Adam D. ps. "Nergal"
Adam D. ps. "Nergal"Źródło: PAP, Fot: Marcin Gadomski
df7sejj

Prok. Aleksandra Skrzyniarz przekazała PAP, że 1 lutego br. do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko "Nergalowi".

Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach od przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego.

- Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał "on the set", co w tłumaczeniu oznacza "na planie", czym obraził uczucia religijne czterech osób - wyjaśniła prokurator Skrzyniarz.

df7sejj

Adam D. ps. "Nergal". Akt oskarżenia. Prokuratura powołała biegłego

Prok. Skrzyniarz dodała, że w toku postępowania przesłuchano pokrzywdzonych, którzy "jednoznacznie wskazali, że obrażone zostały ich uczucia religijne".

Prokuratura powołała biegłego z zakresu religioznawstwa. - Z opinii płynie jednoznaczny wniosek, że stąpanie butem po obrazie Matki Bożej stanowi obrazę uczuć religijnych- wyjaśniła prokurator.

"Nergal" w toku śledztwa nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień.

df7sejj

Jego biznes upadał, postanowił go otworzyć. Reakcja ludzi wzruszyła go do łez

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df7sejj

Podziel się opinią

Share
df7sejj
df7sejj