Trwa ładowanie...

Warszawa na weekend. Sprawdź, co miasto przygotowało na sobotę i niedzielę

Władze Warszawy zapowiadają wielkie świętowanie w najbliższy weekend. Z oferty wielu instytucji kultury i ośrodków sportowych będzie można skorzystać bezkonieczności kupowania biletu.

Share
Warszawa na weekend. Sprawdź, co miasto przygotowało na sobotę i niedzielęŹródło: PAP, fot: PAP
d4j18cu

Rafał Trzaskowski zapowiedział wielkie świętowanie w stolicy już w ten weekend. To nagroda dla warszawianek i warszawiaków za wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych.

Przypomnijmy, że w Warszawie padł rekord frekwencji w skali całego kraju. Do urn poszło ponad 77 proc. mieszkańców.

Świętowanie takiego wyniku w połowie tygodnia zapowiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Zobacz: Kwaśniewski o "największym zagrożeniu dla PiS" w kolejnej kadencji:

"Warszawa poszła na rekord! [...] Widzimy się na mieście" - napisał na Twitterze.

Przed wyborami parlamentarnymi Warszawa razem z innymi samorządami przystąpiła do akcji #IdziemyNaRekord60procent. Miało to zmobilizować wyborców do udziału w głosowaniu. Za inicjatywę odpowiada organizacja pozarządowa Akcja Demokracja.

d4j18cu

Pełną lista miejsc, który przyłączyły się do akcji i chcą wspólnie świętować z Warszawą wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych, publikuje Urząd Miasta.

Warszawa na weekend. Warszawski Festiwal Filmowy

20 października zakończy się 35. Warszawski Festiwal Filmowy. Nadchodzący weekend to więc idealny moment, aby wybrać się na seanse, m.in. te konkursowe.

Organizatorzy zapowiadają, że ostatnie 72 godziny festiwalu będą bardzo "dziewczyńskie". Dlaczego? W repertuarze Kinoteki i Multikina (gdzie trwa Festiwal) znalazły się filmy "dziewczyńskie".

Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. obraz "Ech, te dziewczyny" François Armaneta, którym reżyser udowadnia, że francuski rock zaczął się od Edith Piaf. Na ekranie zobaczymy gwiazdy francuskiej piosenki, z Françoise Hardy, Christine & The Queens, Vanessę Paradis, Catherine Ringer, Charlotte Gainsbourg na czele.

d4j18cu

Do wyboru uczestnicy festiwalu mają także "Winonę" The Boya z Grecji oraz "Siostrę" Svetly Tsotsorkovej opowiadający o współczesnej Bułgarii.

Oprócz filmów festiwalowiczów czekają koncerty i imprezy muzyczne. Będzie można także uczestniczyć w spotkaniach z twórcami filmów i wykładowcami, np. w ramach Wajda School. Pełny program ostatnich dni Warszawskiego Festiwalu Filmowego znajdziecie tutaj.

Warszawa na weekend. Porządki na Warszawiance

Mieszkańcy stolicy, którzy lubią aktywny wypoczynek będą mogli w nietypowy sposób spędzić czas w najbliższą niedzielę. Miasto Jest Nasze organizuje akcję sprzątania terenów klubu sportowego Warszawianka.

Sprzątanie zaplanowano w formie ploggingu, czyli gry biegowej. Organizatorzy podkreślają, że chcą zwrócić uwagę na niewykorzystany potencjał zaniedbanego obiektu sportowego – KS „Warszawianki" i jego okolic.

d4j18cu

"Miasto Jest Nasze wspiera ideę rewitalizacji tego obszaru i będzie poszukiwać rozwiązań ekonomicznych i systemowych dla szerokiego udostępnienia go mieszkańcom Mokotowa do celów sportowo- rekreacyjnych" - podkreślają działacze.

Warszawa na weekend. Biegacze na Moście Świętokrzyskim

Jeśli weekend w stolicy, to na pewno gdzieś spotkamy biegaczy. Albo sami możemy wystartować w jakiś zawodach. Nie inaczej będzie w najbliższy weekend na ulicach Rembertowa i Śródmieścia.

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

19 października, po zmroku biegacze The Night Mile pojawią się na moście Świętokrzyskim, aby nocą przebiec wspólnie jedną milę. Stołeczny ratusza przypomina, że start i meta biegu zlokalizowane będą na ul. Zajęczej w rejonie ul. Elektrycznej. Uczestnicy wystartują o godzinie 20.30 i pobiegną ulicami Zajęczą, Wybrzeże Kościuszkowskie i mostem Świętokrzyskim. Na wysokości Wybrzeża Szczecińskiego zawrócą i pobiegną na metę mostem Świętokrzyskim i Zajęczą.

d4j18cu

Most Świętokrzyski zostanie zamknięty w sobotę już o godz. 17:00. Kierowcy powinni wybierać w tym czasie objazd Wałem Miedzeszyńskim i mostem Poniatowskiego.

Z kolei w niedzielę na ulicach Rembertowa pojawią się uczestnicy biegu Runbertów. W południe biegacze wystartują w biegu na 5 kilometrów.

Uczestnicy na trasę wyruszą o godzinie 12.15 i będą poruszać się ulicami: al. gen. A. Chruściela "Montera", Bombardierów, Zawodową, Kadrową, Magenta, Listonoszy, Kamaszniczą, Jerzego, Pacholęcą, Kadrową i dalej w kierunku Akademii Obrony Narodowej do al. gen. A. Chruściela "Montera".

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j18cu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j18cu
d4j18cu