Trwa ładowanie...

Warszawa. Naklejki z kodami QR w komunikacji miejskiej. Skasujesz dzięki nim bilet

Od piątku w warszawskich autobusach, tramwajach oraz na stacjach metra można znaleźć naklejki z kodami QR, które służą do skasowania biletu w aplikacji mobilnej.
Share
Warszawa. Naklejki z kodami QR w komunikacji miejskiej. Skasujesz dzięki nim bilet
Warszawa. Naklejki z kodami QR w komunikacji miejskiej. Skasujesz dzięki nim biletŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2ofr5k

Karolina Gałecka rzeczniczka stołecznego ratusza poinformowała, że pojazdy komunikacji miejskiej i stacje metra zostały wyposażone w specjalne naklejki z kodami QR.

- W pojazdach umieszczane są na pewnej wysokości naprzeciwko wszystkich drzwi, a na stacjach metra przy bramkach i windach. W pojazdach dwukierunkowych, czyli pociągach SKM, KM, WKD i niektórych tramwajach jedna naklejka jest umieszczana w pobliżu pary drzwi – przekazała Gałecka.

Podróżując po stolicy powinni pamiętać, że od 2 kwietnia zmieniają się zasady korzystania z biletów kupionych przez aplikacje na smartfony. Od teraz w aplikacjach mobilnych jest możliwość zakupu od razu kilka biletów różnego rodzaju, podobnie jak to jest w przypadku biletów kartonikowych.

d2ofr5k

Najbrudniejszy dworzec na Śląsku. Katowice nie mają powodów do dumy

Warszawa. "Bilety nie będą aktywne"

- Będzie to można zrobić w dowolnym momencie, bo bilety nie będą aktywne i czas ich ważności nie będzie płynął od chwili zakupu. Tak jak to jest teraz z biletami kartonikowymi, bilet z aplikacji trzeba będzie skasować po wejściu do pojazdu lub przed przekroczeniem linii bramek w metrze i dopiero od tego momentu będzie on ważny. Kupione, ale nieskasowane bilety, poczekają na następną podróż – dodała rzeczniczka Urzędu Miasta.

d2ofr5k

Od teraz, aby skasować bilet z aplikacji należy zeskanować kodu QR. Jak zapewnia ratusz, skanowanie takiego biletu będzie możliwe nawet z odległości 2-3 metrów.

-Tę czynność trzeba wykonać od razu po wejściu do autobusu, pociągu lub tramwaju, a w przypadku przejazdu metrem – przed przekroczeniem linii bramek lub wejściem do windy, czyli tak jak to trzeba zrobić z biletem kartonikowym – przypomniała Karolina Gałecka.

Kody QR zostały także umieszczone na bramkach przy wejściach do stacji metra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ofr5k

Podziel się opinią

Share
d2ofr5k
d2ofr5k