Trwa ładowanie...

Warszawa. Naklejki z kodami QR w komunikacji miejskiej. Skasujesz dzięki nim bilet

Od piątku w warszawskich autobusach, tramwajach oraz na stacjach metra można znaleźć naklejki z kodami QR, które służą do skasowania biletu w aplikacji mobilnej.

Warszawa. Naklejki z kodami QR w komunikacji miejskiej. Skasujesz dzięki nim biletWarszawa. Naklejki z kodami QR w komunikacji miejskiej. Skasujesz dzięki nim biletŹródło: Urząd m.st. Warszawa
dd24skk
dd24skk

Karolina Gałecka rzeczniczka stołecznego ratusza poinformowała, że pojazdy komunikacji miejskiej i stacje metra zostały wyposażone w specjalne naklejki z kodami QR.

- W pojazdach umieszczane są na pewnej wysokości naprzeciwko wszystkich drzwi, a na stacjach metra przy bramkach i windach. W pojazdach dwukierunkowych, czyli pociągach SKM, KM, WKD i niektórych tramwajach jedna naklejka jest umieszczana w pobliżu pary drzwi – przekazała Gałecka.

Podróżując po stolicy powinni pamiętać, że od 2 kwietnia zmieniają się zasady korzystania z biletów kupionych przez aplikacje na smartfony. Od teraz w aplikacjach mobilnych jest możliwość zakupu od razu kilka biletów różnego rodzaju, podobnie jak to jest w przypadku biletów kartonikowych.

Najbrudniejszy dworzec na Śląsku. Katowice nie mają powodów do dumy

Warszawa. "Bilety nie będą aktywne"

- Będzie to można zrobić w dowolnym momencie, bo bilety nie będą aktywne i czas ich ważności nie będzie płynął od chwili zakupu. Tak jak to jest teraz z biletami kartonikowymi, bilet z aplikacji trzeba będzie skasować po wejściu do pojazdu lub przed przekroczeniem linii bramek w metrze i dopiero od tego momentu będzie on ważny. Kupione, ale nieskasowane bilety, poczekają na następną podróż – dodała rzeczniczka Urzędu Miasta.

dd24skk

Od teraz, aby skasować bilet z aplikacji należy zeskanować kodu QR. Jak zapewnia ratusz, skanowanie takiego biletu będzie możliwe nawet z odległości 2-3 metrów.

-Tę czynność trzeba wykonać od razu po wejściu do autobusu, pociągu lub tramwaju, a w przypadku przejazdu metrem – przed przekroczeniem linii bramek lub wejściem do windy, czyli tak jak to trzeba zrobić z biletem kartonikowym – przypomniała Karolina Gałecka.

Kody QR zostały także umieszczone na bramkach przy wejściach do stacji metra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dd24skk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd24skk