Trwa ładowanie...
d1hqq9b

Warszawa. Nie będzie postępowania w sprawie Jarosława Kaczyńskiego. Prokuratura odrzuciła wniosek

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania wobec Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o łamanie wymogów sanitarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Stołeczna prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie Jarosława Kaczyńskiego
Warszawa. Stołeczna prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie Jarosława Kaczyńskiego (East News)
d1hqq9b

Przewodniczącemu Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu zarzucono, że w czasie pandemii i narodowej kwarantanny prowadził publiczne spotkania, łamiąc wymogi sanitarne, m.in. przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Podczas składania wieńca nie zachowywano odległości i dystansu społecznego wśród zebranych tam osób, które dodatkowo nie posiadały maseczek.

Następnie Jarosław Kaczyński pojawił się na Cmentarzu Powązkowskim w celu odwiedzenia grobu matki, podczas gdy wszystkich Polaków obowiązywał wówczas zakaz wychodzenia z domów bez ważnego powodu.

Warszawa. Jest decyzja stołecznej prokuratury

Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, w poniedziałek 3 sierpnia przyszła odpowiedź ze stołecznej prokuratury w sprawie Jarosława Kaczyńskiego.

d1hqq9b

Zobacz także: Plany Kaczyńskiego i zmiany na mapie Polski. Piotr Zgorzelski: możliwe wybory jesienią

"Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie Jarosława Kaczyńskiego, który w czasie pandemii organizował publiczne spotkania, nie zachowując środków ostrożności" – czytamy w komunikacie.

Prokurator miał nie uzasadnić swojej decyzji. "Prokuratura Okręgowa w Warszawie właśnie oficjalnie przyznała, że zwykły poseł Kaczyński ma większe prawa niż reszta Polaków" – możemy przeczytać w dalszej części komunikatu OMZRiK.

Ośrodek zapowiedział złożenie zażalenia. Sprawą zajmie się sąd.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hqq9b

Podziel się opinią

Share
d1hqq9b
d1hqq9b