Trwa ładowanie...

Warszawa. Nie chcieli płacić za parkingi, więc oszukiwali metodą "na Niemca"

Kilku warszawskich kierowców dzięki niemieckim "blachom" chciało przechytrzyć samochody e-kontrolę i uniknąć opłat za parkowanie. Jednak coś poszło nie tak.

Warszawa. Nie chcieli płacić za parkingi, więc oszukiwali metodą "na Niemca"Warszawa. Nie chcieli płacić za parkingi, więc oszukiwali metodą "na Niemca"
d14estq
d14estq

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że w czasie kontroli jednej z ulic w pobliżu Starego Miasta w Warszawie stołeczni kontrolerzy zauważyli auto marki renault bez opłaconego parkowania.

"Auto miało niemiecką tablicę rejestracyjną – ale naklejkę na szybie z polskim numerem. Wezwali na miejsce policję, by wyjaśnić rozbieżność" – podaje ZDM.

Warszawa. "Niemiecką tablicą legitymowały się też dwa inne auta"

Z ustaleń służb wynikało, że tą samą niemiecką tablicą w ciągu poprzednich dwóch miesięcy legitymowały się też dwa inne auta – fiat i toyota. Sama tablica rejestracyjna straciła ważność jeszcze w sierpniu 2019 roku.

Zielona Góra. Policyjny pościg za pijanym 17-latkiem

"Kontrolerzy wystawili dokument opłaty dodatkowej. Obecny na miejscu interwencji właściciel renault tłumaczył policjantom, że nie zmieniał tablic rejestracyjnych, a auto zostało zaparkowane w tym miejscu… przez mechanika" – dodają warszawscy drogowcy. Pojawiło się spore podejrzenie, że doszło do oszustwa, w celu uniknięcia opłat za parkowanie.

d14estq

O sprawie została zawiadomiona prokuratura. Początkowo prokurator odmówił wszczęcia postępowania, gdyż nie umiał wskazać szkody oraz podał, że nie da się określić "osoby wprowadzanej w błąd".

Zarząd Dróg Miejskich zaskarżył jednak decyzję prokuratora i decyzją sądu wszczęte zostało postępowanie.

Zdaniem ZDM szkoda wyniosła 1 150 zł. Oznacza to, że osoba bądź osoby, które posługiwały się niemiecką tablicą-widmo, zaparkowali w Strefie Płatnego Parkowania 23 razy bez umieszczania opłaty.

ZDM przypomina, że dziś jeśli kierowca samochodu e-kontroli zauważy pojazd z tablicą, której nie można odczytać lub budzi wątpliwości, wzywa na miejsce patrol pieszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14estq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14estq