Trwa ładowanie...

Warszawa. O zdrowie maluchów. Nowoczesny ambulans dla noworodków

To wspólny zakup stołecznego ratusza i samorządu województwa mazowieckiego. Zapewni bezpieczny transport wcześniaków i noworodków z ciężkimi schorzeniami. Na pokładzie takiego pojazdu do dyspozycji ratowników jest specjalny sprzęt, przeznaczony do ratowania najmniejszych pacjentów.

Share
Warszawa. Nowa karetka neonatologiczna będzie służyła dzieciom z całego Mazowsza. Ambulans wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania najmłodszych pacjentów (Urząd Miasta)Warszawa. Nowa karetka neonatologiczna będzie służyła dzieciom z całego Mazowsza. Ambulans wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania najmłodszych pacjentów (Urząd Miasta)
d38j3bb

Taki ambulans sanitarny do transportu noworodków i wcześniaków, czyli karetka "N", jest na dwukrotnie droższy od podobnej karetki, która służy do przewozu dorosłych pacjentów i ma podstawowe wyposażenie dostosowane do różnych sytuacji. Zakup, który we wtorek został zaprezentowany mediom, kosztował ponad milion złotych. Specjalistyczne auto zostało przekazane do stołecznej stacji pogotowia "Meditrans".

- W ubiegłym roku w Warszawie przyszło na świat ponad 35 tysięcy dzieci. Opieka nad nimi wymaga specjalistycznego sprzętu, jak karetki neonatologiczne. Wykorzystywana do tej pory przez stację pogotowia ratunkowego "Meditrans" karetka do przewozu najmłodszych pacjentów ma już 10 lat i jest mocno wysłużona. Dlatego zdecydowałem, że Warszawa przekaże pół miliona złotych na zakup nowego, wyposażonego w najnowszy sprzęt ambulansu, który właśnie rozpoczyna służbę - mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Prezydent podkreślił, że nowy nabytek nie tylko pomoże noworodkom, ale również zwiększy komfort pracy zespołów ratownictwa medycznego.

d38j3bb

Warszawa. Karetka dla maluchów. Nowoczesny ambulans dla noworodków. Będzie służył dzieciom z całego Mazowsza

- Karetka neonatologiczna musi być niezawodna, a sprzęt, który się w niej znajduje, najwyższej jakości. W trakcie transportu mali pacjenci mają zapewnioną opiekę jak na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu - powiedziała wiceprezydent Renata Kaznowska.

Zakupiona dla warszawskiego "Meditransu" karetka noworodkowa jest najnowocześniejszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie. - Bezpieczny transport wcześniaków i noworodków z ciężkimi schorzeniami jest ogromnie ważny dla ich zdrowia i życia. Wyposażenie ambulansu: nowoczesny respirator noworodkowy, nowoczesny aparat do terapii tlenkiem azotu, cztery pompy infuzyjne pozwolą na zabezpieczenie podczas transportu funkcji życiowych pacjentów na najwyższym poziomie - powiedział marszałek Adam Struzik.

W ubiegłym miesiącu samorząd województwa mazowieckiego sfinansował dla stołecznego "Meditransu" zakup 10 specjalistycznych i w pełni wyposażonych ambulansów o wartości ponad 5,6 mln złotych. - Warszawski "Meditrans" wykonuje połowę transportów noworodkowych na Mazowszu, w tym najmłodszych pacjentów w najcięższym stanie. Na doposażenie karetki w taki właśnie sprzęt przekazaliśmy 600 tysięcy złotych Brakujące 500 tysięcy przekazało miasto stołeczne Warszawa. To wyraz dobrej współpracy między samorządami - powiedziała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa.

Trzęsienie ziemi na Krecie. Tragiczny bilans wstrząsów na greckiej wyspie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d38j3bb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38j3bb
d38j3bb