Trwa ładowanie...

Warszawa. Obywatel Ukrainy poszukiwany przez Interpol schował się w szafie

Policja zatrzymała 30-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu wystawionej przez stronę ukraińską. Mężczyzna jest podejrzany o fałszowanie dokumentacji. 30-latkowi ukryć się pomagała jego matka.
Share
Warszawa. Obywatel Ukrainy poszukiwany przez Interpol schował się w szafie
Warszawa. Obywatel Ukrainy poszukiwany przez Interpol schował się w szafieŹródło: Agencja Gazeta
d3w41xx

Obywatel Ukrainy poszukiwany za oszustwa, których dopuścił się w Warszawie, od pewnego czasu lekceważył prokuratorskie wezwania, myśląc, że w ten sposób uniknie sprawiedliwości. Mężczyzna nie odbierał żadnej adresowanej do niego korespondencji i często zmieniał miejsca zamieszkania.

Jak poinformował podkom. Robert Koniuszy ze stołecznej policji, w ramach współpracy międzynarodowej państw członkowskich Prokuratura Okręgowa drogą prawną wystąpiła z wnioskiem o zatrzymanie 30-latka do Interpolu.

- Sprawa trafiła do biura Interpolu na Ukrainie, które wydało "czerwoną notę" wobec swojego obywatela przebywającego na terenie Polski. Kiedy dokumentacja w tej sprawie trafiła do wilanowskich dzielnicowych, ustalili miejsce pobytu poszukiwanego i złożyli mu wizytę – przekazał policjant.

d3w41xx

Mieszkanie+ nie idzie zbyt szybko. Co planuje rząd?

Warszawa. Matka podejrzanego przekonywała policjantów, aby przyszli następnego dnia

Funkcjonariusze pod wskazanym adresem pojawili się około godz. 16.00, jednak nie zostali wpuszczeni. Policjantom odpowiedziała matka podejrzanego, która zza niezamkniętych drzwi twierdziła, że nie może ich wpuścić do środka, ponieważ wyszła spod prysznica i musi się ubrać.

d3w41xx

- Przekonywała mundurowych, żeby przyszli następnego dnia. Oświadczyła, że syn jest w pracy i że ma wrócić za dwa dni – dodaje podkom. Koniuszy.

Jednak policjantom po pewnym czasie udało się przekonać kobietę, aby otworzyła drzwi. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli 30-latka ukrywającego się w szafie.

Mężczyzna trafił do aresztu. Obecnie czeka na spotkanie z prokuratorem, który podejmie dalsze decyzje w kwestii wniosku o tymczasowym aresztowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w41xx

Podziel się opinią

Share
d3w41xx
d3w41xx