Trwa ładowanie...

Warszawa. Odważny gest kierowcy autobusu. Uratował chłopaka przed pobiciem

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie poinformowały o nietypowej sytuacji, jaka miała miejsce podczas postoju autobusu na światłach. Kierowca wpuścił do autobusu mężczyznę i tym samym uchronił go przed atakiem agresorów.

Share
Warszawa. Kierowca autobusu wykazał się odwagą, zdj. ilustracyjne
Warszawa. Kierowca autobusu wykazał się odwagą, zdj. ilustracyjne Źródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d264zml

Do zdarzenia doszło w al. Krakowskiej w Warszawie (woj. mazowieckie). Całe zajście nagrały kamery monitoringu. Jest też wideo ze zdarzenia.

- To wideo to najlepszy dowód na to, że kierowcy naprawdę muszą mieć oczy dookoła głowy. Pan Mateusz uchronił młodego chłopaka przed pobiciem, wpuszczając go do autobusu - czytamy na Facebooku MZA.

Kierowca autobusu linii 124, pan Mateusz, zatrzymał pojazd na światłach. Jego uwagę zwrócił pijany mężczyzna, który przeszedł przez sześciopasmową jezdnię w niedozwolonym miejscu, a potem zaczepił innego przechodnia.

Tłit - Bogdan Zdrojewski

- Widząc, że lada chwila dojdzie do bójki, otworzył przednie drzwi i krzyknął, by zaczepiony pasażer szybko wbiegł do autobusu. Dzięki temu, że uwagę dwóch mężczyzn odwróciła kierująca pojazdem tuż przy pasach, przechodzień mógł schronić się w pojeździe przed atakiem agresorów - napisano na Facebooku MZA.

d264zml

O sytuacji poinformowała MZA pasażerka: - Dziś w Warszawie przypadkowy młody chłopak został zaczepiony przez bandziorów. Chcieli go pobić. Piękny gest kierowcy autobusu – pochwaliła kierowcę.

Miejskie Zakłady Autobusowe nie zgłosiły tej sprawy na policję. Jak podkreślono, zachowanie kierowcy sprawiło, że nie doszło do przestępstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d264zml

Podziel się opinią

Share
d264zml
d264zml