Trwa ładowanie...

Warszawa. Ogródki na pasie jezdni na pl. Zbawiciela. Znamy datę

Podobnie jak w zeszłym roku, ogródki kawiarniane zajmą pas jezdni na placu Zbawiciela. Władze miasta podały prawdopodobny termin, kiedy się to stanie. Trwa konkurs na pomalowanie betonowych wygrodzeń.

Warszawa. Stoliki restauracyjne na zwężonym pasie jezdni na placu Zbawiciela, 2020 r.Warszawa. Stoliki restauracyjne na zwężonym pasie jezdni na placu Zbawiciela, 2020 r.Źródło: Agencja Gazeta, fot: Maciej Jaźwiecki
d45yfwd
d45yfwd

Stołeczny ratusz potwierdził pod koniec kwietnia, że miasto wzorem ubiegłego roku poszerzy strefę ogródków na placu Zbawiciela. W ramach pilotażu w ubiegłym roku od sierpnia ogródki gastronomiczne zajmowały prawy pas jezdni ronda na placu.

Ratusz ogłosił konkurs na pomalowanie betonowych wygrodzeń, które oddzielą je od ulicy. Teraz czeka na rozstrzygnięcie konkursu i realizację zwycięskich pomysłów.

Projekty na konkurs "Pomaluj pl. Zbawiciela!" mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać do piątku. W konkursie wyłonione zostaną trzy prace, które zostaną zrealizowane na betonowych zaporach na placu, widocznych od strony jezdni.

Rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk pytana, czy znany już jest termin, gdy ogródki znów zajmą jezdnię zastrzegła, że nie jest on ostateczny. - Taki termin, który zakładamy, to jest weekend na początku czerwca z Bożym Ciałem - wyjaśniła Beuth-Lutyk. Przypada on 3-6 czerwca. Trwają też inne działania związane ze zmianą organizacji ruchu na placu.

Jarosław Kaczyński "rozszyfrowany". Podwójne dno słów prezesa PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45yfwd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45yfwd