Trwa ładowanie...

Warszawa. ”Parapetówka” kolektywów na Emilii Plater

Uciekli przed katastrofą i stworzyli nowy siedzibę w dawnej szkole przy Emilii Plater w centrum stolicy, w sąsiedztwie dawnego Ogrodu Pomologicznego. Zapowiadają niezapomniane lato z wybuchową mieszanką artystyczno-społeczną. Jak im to będzie wychodziło, można przekonać się już w piątkowy wieczór, kiedy gości czeka oprowadzanie po nowych włościach.
Share
Odpalenie neonu przed Szkołą - nowym miejscem na kulturalnej mapie - w piątek
Odpalenie neonu przed Szkołą - nowym miejscem na kulturalnej mapie - w piątekŹródło: Materiały prasowe, Fot: Szkoła, ul. Emilii Plater
d1hu7nx

Stołeczną inicjatywę, urządzającą nowe gniazdo w wyjątkowej modernistycznej architekturze, która cudem przetrwała przez te wszystkie lata szturm nowych czasów, tworzą trzy kolektywy - Komuna Warszawa, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru oraz Sztuka Nowa. Wszystkie dosłownie uciekły przed nieszczęściem - budynek, w którym działały do niedawna, na Pradze przy Lubelskiej 30/32, groził zawaleniem.

Nowi lokatorzy szkoły na Emilii Plater liczą, że do nowej siedziby trafi za nimi grono przyjaciół, którzy tłumnie dołączali do wszelkich poprzednich aktywności, nawiedzając teatralne spektakle, wystawy i koncerty.

To będzie miejsce, do którego latem trzeba będzie zajrzeć Materiały prasowe
To będzie miejsce, do którego latem trzeba będzie zajrzeć Źródło: Materiały prasowe

Warszawa. Lato na Emilii Plater - to będzie nowe miejsce miejsc

W piątek ”Wieczór Otwarcia”, preludium do ”Lata Otwarcia”, które zapowiada się tak smakowicie, że przypuszczalnie tutaj będzie w tym roku biło serce stolicy.

d1hu7nx

Na początek trzeba zapalić światło. Symbolicznie, rzecz jasna. Stanie się to poprzez uroczyste odsłonięcie neonu All The Things”, autorstwa ”Tima Etchellsa - znanego brytyjskiego artysty, którego prace można podziwiać w wielu przestrzeniach publicznych i galeriach na świecie. Tim Etchells razem z Martą Keil i Grzegorzem Reske jako gościnni kuratorzy opiekują się "Terenem wspólnym”- tegorocznym programem rezydencji w Komunie Warszawa.

To będzie trudno wytrzymać bez najwyższych emocji. Koncert karaoke prowadzony przez Agatę Diduszko-Zyglewską i Maxa Cegielskiego zakończy ten dzień, ale zanim do tego dojdzie, po włączeniu neonu będzie można zobaczyć przedsmak tego, co czekać będzie społeczność jeszcze w tym roku - trailery spektakl i zapowiedzi prac artystów, działań multimedialnych, wystaw i innych niestandardowych zdarzeń.

Przestrzeń alternatywnej kultury już teraz wabi zielenią - będą wspaniałe imprezy plenerowe Materiały prasowe
Przestrzeń alternatywnej kultury już teraz wabi zielenią - będą wspaniałe imprezy plenerowe Źródło: Materiały prasowe

Warszawa. Modelowy ośrodek kultury niezależnej

Lato Otwarcia zapowiada się wspaniale - będą spektakle teatralne w plenerze i w salach, projekcje kinowe, koncerty, wystawy. Będzie można zobaczyć ”Świętą kluskę” - przedstawienie w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, znanej z filmu ”Córy dancingu” oraz kilka innych, uhonorowanych i gorąco przyjmowanych produkcji teatralnych.

Sympatyków i widzów zdobędzie z pewnością Festiwal Nurkowie i Astronautki, koncerty, warsztaty, debaty online/offline, międzynarodowa wystawa performatywno-choreograficzna, kino plenerowe programowane przez Festiwal Against Gravity w każdy czwartek, piątkowe koncerty warszawskiej sceny niezależnej (Beluga Stone, Rosa Vertov, LXMP, Enchanted Hunters, Róża), spektakle feministycznej grupy Teraz Poliż z muzyką znanego kompozytora, Wojtka Blecharza
 oraz oferty baru i walory ogrodu społecznościowego.

d1hu7nx

Zaskakujące odkrycie. Nasi przodkowie jadali mało mięsa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hu7nx

Podziel się opinią

Share
d1hu7nx
d1hu7nx