Trwa ładowanie...

Warszawa. Po świętach koniec wymówek. Jak obejść lockdown w siłowniach

Wielkanoc czasów pandemii zdarza się już po raz drugi. Zeszły rok był inny: rząd zamknął nie tylko obiekty sportowe, kluby fitness, parki i lasy, ale nawet dziecięce placyki zabaw i plenerowe siłownie. Policyjna taśma broniła dostępu do ostatniej deski ratunku - urządzenia, które mogło ocalić cień nadziei na pracę nad dobrą formą fizyczną.

Warszawa. Tęsknota za aktywnością fizyczną. Niech pandemia nie zabije dobrej formyWarszawa. Tęsknota za aktywnością fizyczną. Niech pandemia nie zabije dobrej formyŹródło: WP
d3ig0mb
d3ig0mb

Wielkanoc czasów pandemii zdarza się już po raz drugi. Zeszły rok był inny: rząd zamknął nie tylko obiekty sportowe, kluby fitness, parki i lasy, ale nawet dziecięce placyki zabaw i plenerowe siłownie. Policyjna taśma broniła dostępu do ostatniej deski ratunku - urządzenia, które mogło ocalić cień nadziei na pracę nad dobrą formą fizyczną.

Tym razem jest inaczej. Można ćwiczyć na dostępnym w miejskich parkach sprzęcie. To tymczasem niemal jedyna szansa na ruch. Z desperacji i potrzeby ćwiczenia tworzą się spontaniczne grupy podwórkowe. Na warszawskim Mokotowie, w parku Arkadia, ćwiczą młode dziewczyny w dresach. Z komórki, połączonej z głośniczkiem dobiega rytmiczna muzyka, która dodaje werwy i ustala rytm ćwiczeń.

Trzeba ratować się przed niebezpieczeństwem równie groźnym jak wirus, który wziął nas w krzyżowy ogień i trzyma od roku. - Powiedzenie "Sport to zdrowie" powinno być życiową maksymą każdego z nas. Bez ruchu cierpi nasze ciało, ale także psychika. Widać to zwłaszcza po ponad roku życia w pandemii. Sport dla wielu bywa receptą na łagodzenie stresu wywołanego pandemią. Tyle że niedostępność obiektów sportowych znacząco zachwiała poziomem aktywności fizycznej społeczeństwa - mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness

Tomasz Groń, przedstawiciel branży, która przez ostatni rok musiała się zmierzyć z miażdżącymi ograniczeniami, mówi, że w tej bezmiernej beznadziei pojawiają się nowe drogi. Być może nie trzeba schodzić do podziemia fitnessowego.

d3ig0mb

- Branża fitness szybko zareagowała na zmianę rzeczywistości. Powstało wiele rozwiązań, które umożliwiają podejmowanie aktywności fizycznej w warunkach domowych – jednym z nich jest największa obecnie platforma z treningami online Yes2Move.com, której popularność w ostatnich miesiącach wzrosła aż pięciokrotnie - mówi Tomasz Groń.

Warszawa. Tęsknota za aktywnością fizyczną? To już konieczność. Niech regularne ćwiczenie będzie dobrym skutkiem pandemii

To wcale, jak zapewnia dyrektor Groń, nie są wyczerpujące, wysiłkowe zadania. - Najbardziej popularną kategorią ćwiczeń są serie body&mind, czyli treningi, które umożliwiają nie tylko poprawę sylwetki, ale pomagają także zadbać o lepsze samopoczucie. Wśród dwóch najchętniej odtwarzanych treningów na platformie Yes2Move jest joga oraz trening na zdrowy kręgosłup - mówi.

Ale są też programy dla bardziej zaawansowanych. Aby znaleźć właściwy, można przejść fit-test, czyli możliwość sprawdzania swoich możliwości fizycznych, po których można wybrać dostosowany program treningowy.

- Yes2move ma ważną funkcję: motywuje, wprowadza regularność, a finalnie tworzy nawyk ruchu. Wsparciem w tym zakresie, zwłaszcza w trakcie treningów live są inni ćwiczący. Dodatkowo podczas takiego treningu nie potrzebujemy wyspecjalizowanego sprzętu. Większość ćwiczeń uwzględnia wykorzystanie wyłącznie ciężaru swojego ciała. Finalnie najważniejsza jest interakcja oraz systematyczność, a także stawianie sobie racjonalnych celów - tłumaczy Tomasz Groń.

d3ig0mb

I dodaje, że być może z entuzjazmem wrócimy do siłowni, ale platformy będą stanowiły ważne uzupełnienie treningów w obiektach sportowych. - Bo najważniejsza jest regularność, zwłaszcza podczas wakacji, zmiany miejsca pobytu, delegacji czy niedostępności ulubionego obiektu. Platforma online pozwala na wykonanie ulubionego treningu o każdej porze, w każdym miejscu, przez co dotychczasowe wymówki o braku czasu tracą swoją moc.

Wielkanoc w cieniu koronawirusa. Ścisłe zalecenia prof. Mastalerz-Migas

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ig0mb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ig0mb