Trwa ładowanie...
ycipk-3q183v

Warszawa. Podwyżka opłat za śmieci odłożona. Radni poprawią zapisy

Nowe opłaty za wywóz odpadów w Warszawie odłożone. Wyższa taryfa miała obowiązywać już od lutego, jednak stołeczni radni muszą zmienić niektóre zapisy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nowe stawki za wywóz śmieci nie będą obowiązywać od lutego
Warszawa. Nowe stawki za wywóz śmieci nie będą obowiązywać od lutego (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-3q183v

Warszawa przygotowuje się do zmian w stawkach za odbiór śmieci. Mieszkańców stolicy czekają podwyżki sięgające nawet kilkuset procent.

Nowe opłaty w Warszawie nie będą uzależnione od liczby mieszkańców domu lub mieszkania, ani od powierzchni użytkowej danego lokalu. Wprowadzony zostanie ryczałt.

Według propozycji warszawskich urzędników, za mieszkanie trzeba będzie zapłacić 65 zł, a za dom jednorodzinny - 98 zł.

ycipk-3q183v

Jednak już teraz wiadomo, że stawki nie zaczną obowiązywać od lutego br. Tak miało się stać według zapowiedzi ratusza z listopada ubiegłego roku.

Rada Warszawy jeszcze raz będzie głosować nad uchwałą o podwyżkach. Jej zapisy zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Podwyżka za śmieci w Warszawie odłożona

Wiceprezydent Michał Olszewski przekonywał kilka tygodni temu, że nowe stawki trzeba wprowadzić jak najszybciej. Najpierw urzędnicy liczyli na to, że uda się ściągać więcej pieniędzy od warszawiaków od 1 lutego.

ycipk-3q183v

Termin jest istotny ze względu na duży koszt całego systemu gospodarki odpadami. W tym roku ma on wynieść ok. 925 mln zł.

Ratusz tłumaczy, że nowa taryfa za wywóz śmieci zacznie obowiązywać od marca. Wiceprezydent tłumaczy z czego to wynika.

- Nie chodzi ani o wysokość stawek, ani o metodę naliczania opłaty, ani o zasadność wprowadzenia podwyżki. RIO zauważyło w uchwale Rady Warszawy błąd arytmetyczny. Chodzi o tzw. karne stawki dotyczące nieruchomości niezamieszkanych. Rada zdecydowała, że odbiór odpadów niesegregowanych ma kosztować dwa razy więcej niż odpadów zbieranych selektywnie - wyjaśniał Michał Olszewski.

W uchwale znalazł się jednak w pewnym miejscu zapis o trzykrotności stawki. Stąd potrzeba zmiany. Radni zajmą się przepisami na najbliższym posiedzeniu, w czwartek 16 stycznia br.

ycipk-3q183v

Źródło: GW

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Paweł Adamowicz zginął przed rokiem. Gdańsk pamięta

ycipk-3q183v

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3q183v

ycipk-3q183v
ycipk-3q183v