Trwa ładowanie...

Warszawa. Pogrzeb Papcia Chmiela w środę odbędzie się na dwóch cmentarzach

W środę, 10 lutego odbędzie się ostatnie pożegnanie grafika i rysownika Henryka Jerzego Chmielewskiego znanego jako Papcio Chmiel. Pogrzeb twórcy kultowego komiksu o Tytusie, Romku i A’Tomku odbędzie się na dwóch stołecznych cmentarzach. Ceremonię będzie można śledzić także on-line.
Share
Warszawa. W środę odbędzie się pogrzeb Papcio Chmiela
Warszawa. W środę odbędzie się pogrzeb Papcio ChmielaŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d1rnh5c

Henryk Jerzy Chmielewski, autor słynnych komisów o Tytusie, Romku i A’Tomku zmarł 21 stycznia w wieku 97 lat. Nie doczekał wydania swojego ostatniego komiksu, który ukazał się zaledwie parę dni po jego śmierci. Zmarł niecałe pięć miesięcy przed swoimi 98. urodzinami.

Ceremonia odbędzie się na dwóch cmentarzach. Uroczystości rozpoczną się w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych o godz. 13. O godz. 15 nastąpi odprowadzenie do rodzinnego grobu na Cmentarz Bródnowski.

Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, ponieważ Henryk Chmielewski był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Wielu członków rodziny rysownika mieszka w Stanach Zjednoczonych, dlatego dopiero niedawno udało się uzgodnić datę pogrzebu. Przylot z USA do Warszawy jest bardzo utrudniony z powodu pandemii.

d1rnh5c

Liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. W mediach społecznościowych udostępniona zostanie natomiast transmisja pogrzebu.

Papcio Chmiel urodził się w Warszawie. Za Warszawę walczył w powstaniu w 1944 r. w zgrupowaniu "Garłuch". W stolicy spędził większość zawodowego życia.

Źródło: Super Express

Papcio Chmiel na nagraniu syna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rnh5c

Podziel się opinią

Share
d1rnh5c
d1rnh5c