Trwa ładowanie...
dxvrfkj

Warszawa pomaga lokalnym firmom. 20 mln złotych dla przedsiębiorców

Z powodu ciężkiej sytuacji na rynku spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa Urząd Miasta proponuje liczne ulgi dla stołecznych przedsiębiorców. Na jaką pomoc mogą liczyć lokalne firmy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Lokalni przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi.
Warszawa. Lokalni przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi. (Urząd m.st. Warszawa)
dxvrfkj

Jak poinformował warszawski ratusz, w stolicy znajduje się 8634 lokali użytkowych.

Wychodząc naprzeciw lokalnym najemcom, władze Warszawy proponują pomoc związaną z obniżką czynszów za lokale oraz ogródki gastronomiczne, jak również ulgi w spłacie zaległości. Stołeczni przedsiębiorcy mogą liczyć również na darmowe porady księgowe, biznesowe oraz prawne.

Dotychczas z wnioskiem o obniżkę czynszu za wynajem lokalu miejskiego wystąpiło 3780 dzierżawców, z czego około 3000 takich spraw zostało rozpatrzonych na korzyść najemcy. Mowa tutaj o łącznej kwocie prawie 20 mln złotych.
Natomiast o obniżenie czynszu z tytułu dzierżaw i najmu nieruchomości wystąpiło 919 właścicieli.

dxvrfkj

Zobacz także: "Co ze zwolnieniem ze składek ZUS? Czy będzie przedłużenie? Minister Emilewicz odpowiada"

"Cały czas monitorujemy sytuację, związaną ze skutkami epidemii dla biznesu i pozostajemy w kontakcie ze środowiskiem stołecznych przedsiębiorców, proponując im pomoc oraz wsparcie. Z programu wsparcia dla warszawskich przedsiębiorców skorzystało już wiele stołecznych firm" – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Warszawa. Obniżenie czynszu za wynajem pasa drogowego

Warszawiacy mają również możliwość ubiegania się o obniżenie czynszu dzierżawnego za zajęcie pasa drogowego pod obiekty związane z funkcją drogi. Taki wniosków Zarząd Dróg Miejskich otrzymał 36. Do ZDM-u wpłynęło również 40 wniosków dotyczących handlu. Chodzi tutaj o obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego.

dxvrfkj

"W decyzjach wydawanych po 6 czerwca opłaty są naliczane według obniżonych stawek, ponieważ od czerwca do końca grudnia 2020 r. decyzją Rady obowiązuje 50-proc. bonifikata za zajęcie pasa drogowego m.in. pod ogródki gastronomiczne" – wyjaśnia stołeczny ratusz.

Warszawa. Odroczenie spłat i rozłożenie płatności na raty

Innym ułatwieniem dla lokalnych firm ma być odroczenie spłaty lub rozłożenie jej na raty.

"Przedsiębiorcy, którzy mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej w związku ze skutkami obostrzeń jakie wprowadził rząd z powodu epidemii, mogą wnioskować o udzielenie ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych" – wymienia Urząd Miasta.

dxvrfkj

Takich wniosków pojawiło się ponad 500.

Stołeczni przedsiębiorcy mogą liczyć także wydłużenie o 90 dni terminów płatności rat podatku od nieruchomości, które przypadały na kwiecień, maj i czerwiec.

Stolica przewiduje również ulgi w opłatach za odpady.
Dodatkowo Centrum Przedsiębiorczości Smolna oferuje dla przedsiębiorców doradztwo. Jak informuje ratusz – od połowy marca do końca maja, z porad skorzystało ponad 80 mieszkańców Warszawy. Informacje można otrzymać także telefonicznie i mailowo.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxvrfkj

Podziel się opinią

Share
dxvrfkj
dxvrfkj