Trwa ładowanie...

Warszawa. Powstańcy cieszą się uwagą. Odwiedzili Piknik Fundacji Pomoc dla Weterana

Dom Wsparcia dla Powstańców na Nowolipiu to placówka, w której w ostatnim czasie, nie tylko z uwagi na zbliżającą się rocznicę powstania, dzieje się sporo. W sobotę podopieczni placówki wybrali się wspólnie na łódzką imprezę Fundacji Pomoc dla Weterana.

Warszawa. Powstańcy z Domu Wsparcia wyjechali w sobotę na Piknik Fundacji dla Weterana do ŁodziWarszawa. Powstańcy z Domu Wsparcia wyjechali w sobotę na Piknik Fundacji dla Weterana do ŁodziŹródło: Facebook
djbekd4
djbekd4

Organizatorzy pikniku, który odbył się w sobotę przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, prowadzili charytatywną zbiórkę. To tradycja pikników fundacji. W tym roku akcja wsparcia skierowana będzie do podopiecznych placówki na Nowolipiu. „Naszymi wybrańcami są Powstańcy Warszawscy, dla których warto się starać, o których warto się troszczyć, kochać i szanować, bo to nasze dobro narodowe - uzasadniają swój wybór przedstawiciele fundacji.

Wyprawa do Łodzi okazała się wspaniałą atrakcją dla… atrakcji pikniku. Powstańcy znakomicie znieśli trudy podróży i cieszyli się z zainteresowania, jakie budzili wśród odwiedzających imprezę przy Piotrkowskiej rodzin z dziećmi.

Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, utworzony w 2018 roku na Muranowie, przy ulicy Nowolipie, jest placówką, w której w godzinach 10-18 mogą przebywać warszawscy weterani powstańczego epizodu II wojny światowej. Jest ich coraz mniej. Zasługują na szczególną troskę. Mają zapewnione zajęcia, warsztaty, gry oraz zwykłe ludzkie zainteresowanie i rozmowy.

Warszawa. Powstańcy cieszą się uwagą. Odwiedzili Piknik Fundacji Pomoc dla Weterana

Placówkę prowadzi Stowarzyszenie Monopol Warszawski przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. W lipcu poszukiwani byli wolontariusze, którzy pomogą w odwiedzaniu podopiecznych Domu Wsparcia w ich mieszkaniach, dostarczaniu im posiłków, potowarzyszą w spacerach w weekendy lub przyjdą poczytać czy pograć w gry towarzyskie.

Odzew był zaskakujący. Zgłosiło się wielu młodych ludzi, którzy również są przekonani, że Powstańcy Warszawscy to nasze dobro narodowe.

Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djbekd4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djbekd4