Trwa ładowanie...

Warszawa. Próba przekupienia dyrektora szkoły. Łakocie i pieniądze za lepsze oceny i zaliczenie

O zaliczenie zaległych prac z poprzedniej szkoły i podwyższenie ocen synowi poprosiła w nowej placówce oświatowej 54-letnia kobieta. Swoje apele o ten kredyt zaufania dla nowego ucznia postanowiła wzmocnić pakunkiem, który postawiła na dyrektorskim biurku. Dyrektor zaprotestował.
Share
Warszawa. Próba skorumpowania dyrektora szkoły skończyła się aresztem matki ucznia
Warszawa. Próba skorumpowania dyrektora szkoły skończyła się aresztem matki uczniaŹródło: Policja
dod1wgb

W torbie znajdowały się słodycze, alkohol, kawa i gotówka. 54-latka, ofiarowując ten dar pedagogowi, tłumaczyła, że to prezent świąteczny. Gdy mężczyzna odmówił przyjęcia, szybko opuściła gabinet dyrektorski i mury placówki, zostawiając niechciany prezent.

Na miejsce została wezwana policja. Jak informuje oficer prasowy śródmiejskiej komendy, Robert Szumiata, kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Dyrektor nie tylko nie zgodził się na faworyzowanie chłopca, ale również na zmuszanie go do przyjęcia łapówki.

Warszawa. Próba przekupienia dyrektora szkoły. Łakocie i pieniądze za lepsze oceny i zaliczenie

- Oświadczył, że ocena wiedzy ucznia to indywidualna sprawa każdego z nauczycieli. Kobieta postawiła więc papierową torbę przy biurku twierdząc, że to prezent na nadchodzące święta. Dyrektor zaapelował, aby 54-latka zabrała to, co przyniosła, jednak ta w pośpiechu opuściła szkołę - informuje policjant.

dod1wgb

Zanim policja zatrzymała kobietę, dyrektor dał jej szansę na naprawienie tej niestosowności i wykroczenia przeciwko prawu, czyli powrót i zabranie torby. Nie chciała i namawiała do przyjęcia prezentu. - To wszystko doprowadziło do tego, że dyrektor powiadomił o zdarzeniu policję. W torbie były słodycze, alkohol, kawa oraz gotówka w polskiej i obcej walucie - wymienia Szumiata. - Zatrzymanej za łapownictwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Izraelscy archeolodzy odkryli nagrobek "Błogosławionej Marii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dod1wgb

Podziel się opinią

Share
dod1wgb
dod1wgb