Trwa ładowanie...

Warszawa. Przebudowa placu Pięciu Rogów. Sześć ofert w przetargu

Przebudowa placu Pięciu Rogów u zbiegu Chmielnej, Brackiej, Zgody i Szpitalnej coraz bliżej. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił, że zgłosiło się sześć firm w przetargu. Ich oferty były poniżej kosztorysu zamawiającego.

Share
fot. Zarząd Dróg Miejkichfot. Zarząd Dróg Miejkich
d3cthcf

Miejsce, w którym spotykają się ulice Bracka, Chmielna, Krucza, Zgoda i Szpitalna jest dobrze znane mieszkańcom Warszawy. Teraz modernizacja tej śródmiejskiej okolicy stała się całkowicie realna. Ma to być rewolucja w ruchu drogowym – mniej samochodów, więcej przywilejów dla pieszych. Samochody pojadą wyłącznie w osi ulicy Kruczej i Szpitalnej.

Warszawa. Sześć chętnych firm

Przygotowania do przebudowy tego miejsca trwają od dawna. Zaczęło się od konsultacji społecznych oraz konkursu architektonicznego. Na końcu potrzebne uzgodnienie wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków. W czerwcu tego roku miasto podjęło decyzję o przyznaniu środków na realizację prac.

d3cthcf

8 września we wtorek Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że do przetargu zgłosiło się sześć zainteresowanych firm, których kosztorys jest niższy mogą zaoferować drogowcy. Najtańsza z ofert wynosi około 12,77 mln złotych brutto i pochodzi z firmy Wod-Kan-Bruk.

Dodatkowa opłata od nieruchomości. "Takie działanie racjonalne nie jest"

"Strabag proponuje 14,756 mln złotych brutto, WPM Mosty –16,299 mln złotych brutto, Balzola – 16,666 mln złotych brutto, Rokom – 18,428 mln złotych brutto, a Planeta –19,217 mln złotych brutto" – wylicza portal "Transport-Publiczny".

Warszawa. Plac Pięciu Rogów. Co się zmieni?

Plac będzie przestrzenią otwartą bez wydzielonych chodników i jezdni. Zyskają nie tylko piesi, ale także miłośnicy dwóch kółek.

d3cthcf

"Posadzka placu zostanie wykonana z dużych płyt betonowych wzmocnionych włóknami i wykończonych kruszywem. Ważnym elementem koncepcji jest wprowadzenie zieleni – drzew liściastych o ukształtowanej wysokości i koronie, a także fontanny. Uwzględniono również spójną stylistycznie małą architekturę z licznym siedziskami. Plac stanie się dzięki temu przestrzenią bardziej zieloną, przyjazną i zachęcającą do spędzania tu czasu. Zaprojektowano też nową iluminacją placu dostosowaną do projektowanego charakteru prestiżowej przestrzeni publicznej. Na placu i jego okolicach pojawią się latarnie stylizowane na historyczne 'pastorały'" – podają drogowcy.

Dodatkowo nowa nawierzchnia jezdni i chodniki pojawią się na ulicy Szpitalnej i Kruczej.

Zarząd Dróg Miejskich
fot. Zarząd Dróg Miejskich
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cthcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cthcf
d3cthcf