Trwa ładowanie...

Warszawa. Przejścia dla pieszych na ulicy Obozowej będą bezpieczniejsze

ZDM deklaruje, że ulica Obozowa będzie bezpieczniejsza dla przechodniów. Powstaną azyle dla pieszych na pięciu najbardziej niebezpiecznych zebrach.

Share
Warszawa. Przejścia dla pieszych na ulicy Obozowej będą bezpieczniejsze
d46bcr1

Ulica Obozowa jest wyjątkowo nieprzyjazna dla pieszych.

"Szerokość jednopasmowej jezdni skłania część kierowców do wyprzedzania, a przejścia dla pieszych nie mają azyli. W efekcie pieszy, aby przejść na drugą stronę ulicy, musi pokonać na raz obie jezdnie i torowisko tramwajowe. Niebezpieczne jest również rozwiązanie przystanków tramwajowych, które nie posiadają peronów przystankowych. Pasażerowie wsiadają i wysiadają z tramwaju prosto na jezdnię, a kierowcy nie zawsze ustępują im pierwszeństwa" – opisuje bieżącą sytuację Zarząd dróg Miejskich.

Warszawa. Co się zmieni na ulicy Obozowej?

Projekt doraźnej poprawy bezpieczeństwa na ulicy Obozowej obejmie wszystkie 5 zebr bez sygnalizacji świetlnej pomiędzy ulicą Księcia Janusza a al. Prymasa Tysiąclecia. Każde ze zlokalizowanych tam przejść, zyska dwie wysepki oddzielające jezdnię od torowiska. Dodatkowo przed przystankami pojawią się także progi zwalniające.

d46bcr1

"Zobacz także: Kierowca stanął na pasach. Pieszy odegrał się, wsiadł i przeszedł przez jego auto"

"Przy okazji, poprawimy również bezpieczeństwo na przejściu przez ulicę Ciołka u zbiegu z Obozową. Zamiast trzeciego pasa ruchu powstanie tam wyspa dzieląca ruch w obu kierunkach. Projekt zmian został już zatwierdzony, dopełniamy ostatnich formalności niezbędnych aby wprowadzić zmiany w terenie" – podają drogowcy.

Azyle na ulicy Obozowej powinny się w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46bcr1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46bcr1
d46bcr1