Trwa ładowanie...
dmr4ceo

Warszawa. Przejścia dla pieszych na ulicy Obozowej będą bezpieczniejsze

ZDM deklaruje, że ulica Obozowa będzie bezpieczniejsza dla przechodniów. Powstaną azyle dla pieszych na pięciu najbardziej niebezpiecznych zebrach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. ZDM szykuje zmiany na ulicy Obozowej (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
Warszawa. ZDM szykuje zmiany na ulicy Obozowej (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
dmr4ceo

Ulica Obozowa jest wyjątkowo nieprzyjazna dla pieszych.

"Szerokość jednopasmowej jezdni skłania część kierowców do wyprzedzania, a przejścia dla pieszych nie mają azyli. W efekcie pieszy, aby przejść na drugą stronę ulicy, musi pokonać na raz obie jezdnie i torowisko tramwajowe. Niebezpieczne jest również rozwiązanie przystanków tramwajowych, które nie posiadają peronów przystankowych. Pasażerowie wsiadają i wysiadają z tramwaju prosto na jezdnię, a kierowcy nie zawsze ustępują im pierwszeństwa" – opisuje bieżącą sytuację Zarząd dróg Miejskich.

Warszawa. Co się zmieni na ulicy Obozowej?

Projekt doraźnej poprawy bezpieczeństwa na ulicy Obozowej obejmie wszystkie 5 zebr bez sygnalizacji świetlnej pomiędzy ulicą Księcia Janusza a al. Prymasa Tysiąclecia. Każde ze zlokalizowanych tam przejść, zyska dwie wysepki oddzielające jezdnię od torowiska. Dodatkowo przed przystankami pojawią się także progi zwalniające.

dmr4ceo

"Zobacz także: Kierowca stanął na pasach. Pieszy odegrał się, wsiadł i przeszedł przez jego auto"

"Przy okazji, poprawimy również bezpieczeństwo na przejściu przez ulicę Ciołka u zbiegu z Obozową. Zamiast trzeciego pasa ruchu powstanie tam wyspa dzieląca ruch w obu kierunkach. Projekt zmian został już zatwierdzony, dopełniamy ostatnich formalności niezbędnych aby wprowadzić zmiany w terenie" – podają drogowcy.

Azyle na ulicy Obozowej powinny się w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmr4ceo

Podziel się opinią

Share
dmr4ceo
dmr4ceo