Trwa ładowanie...

Warszawa przygotowuje się do Sylwestra. Ruszyła budowa sceny na placu Bankowym

Rozpoczęły się przygotowania do plenerowej imprezy w Warszawie. Mieszkanki i mieszkańcy stolicy przywitają Nowy Rok, tradycyjnie już, na placu Bankowym.

Warszawa przygotowuje się do Sylwestra. Ruszyła budowa sceny na placu BankowymŹródło: UM Warszawa, fot: UM Warszawa
d20o5g5
d20o5g5

#WarszawaStolicaSylwestra – to hasło tegorocznego wydarzenia. Organizatorzy, czyli stołeczny ratusz i stacja TVN zapraszają wszystkich na godz. 19:45. Obiecują pięć godzin wspólnej zabawy przy największych polskich i światowych przebojach.

"Jeśli nie macie jeszcze planów jak powitać Nowy Rok serdecznie zapraszamy" – czytamy na Twitterze.

Kogo zobaczymy i usłyszymy 31 grudnia na placu Bankowym w Warszawie? Na scenie, która będzie mieć wymiary 40 na 24 metry pojawią się: Perfect, Kombii, Blue Cafe, Bajm i Pectus oraz Edyta Górniak, Aleksandra Gintrowska, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Ania Karwan, Ewelina Lisowska, Patrycja Markowska, Natalia Szroeder oraz Baranovski, Grzegorz Hyży, Liber i Sławek Uniatowski.
Wszystkim mają towarzyszyć tancerze, co dodatkowo uatrakcyjni zabawę.

Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Warszawski ratusz zapewnia, że miejsce w pobliżu sceny znajdą także osoby niepełnosprawne. Dla nich, w pobliżu sceny organizatorzy przygotują specjalną strefę z podestem dla poruszających się na wózkach inwalidzkich.

d20o5g5

Niewidomi i niedowidzący z kolei mogą skorzystać z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnione tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną. Teksty utworów zostaną wyświetlone na ekranie. W strefie będą obecni przeszkoleni asystenci.

Uczestnicy plenerowej zabawy sylwestrowej w Warszawie będą mogli korzystać z punktów informacyjno-promocyjnych, gdzie znajdą m.in. mapy imprezy z zaznaczonymi ułatwieniami i zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami.

Cały teren zabawy ma być oznakowany dobrze widocznymi piktogramami.

Przygotowania do zabawy sylwestrowej na jednym z głównych placów Warszawy to także utrudnienia i zmiany komunikacyjne.

d20o5g5

Od 6 grudnia do 2 stycznia zamknięte będą miejsca postojowe na pl. Bankowym. Wyłączona z ruchu będzie również jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ul. Elektoralną.

Od poniedziałku, 16 grudnia do 2 stycznia służby zamkną dla ruchu jezdnię po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej – na odc. od ul. Przechodniej do ul. Orlej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115.

Od 16 grudnia w związku z wygrodzeniem części pl. Bankowego zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Pl. Bankowy 01 (przystanek najbliżej ratusza). Autobusy dotychczas korzystające z tego przystanku będą zatrzymywały się na przystanku znajdującym się obok tj. Pl. Bankowy 03.

Źródło: Urząd Miasta w Warszawie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20o5g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20o5g5