Trwa ładowanie...
d3hjqcm

Warszawa przygotowuje się do Sylwestra. Ruszyła budowa sceny na placu Bankowym

Rozpoczęły się przygotowania do plenerowej imprezy w Warszawie. Mieszkanki i mieszkańcy stolicy przywitają Nowy Rok, tradycyjnie już, na placu Bankowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Na placu Bankowy trwa budowa sceny na imprezę sylwestrową
Warszawa. Na placu Bankowy trwa budowa sceny na imprezę sylwestrową (UM Warszawa, Fot: UM Warszawa)
d3hjqcm

#WarszawaStolicaSylwestra – to hasło tegorocznego wydarzenia. Organizatorzy, czyli stołeczny ratusz i stacja TVN zapraszają wszystkich na godz. 19:45. Obiecują pięć godzin wspólnej zabawy przy największych polskich i światowych przebojach.

"Jeśli nie macie jeszcze planów jak powitać Nowy Rok serdecznie zapraszamy" – czytamy na Twitterze.

Kogo zobaczymy i usłyszymy 31 grudnia na placu Bankowym w Warszawie? Na scenie, która będzie mieć wymiary 40 na 24 metry pojawią się: Perfect, Kombii, Blue Cafe, Bajm i Pectus oraz Edyta Górniak, Aleksandra Gintrowska, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Ania Karwan, Ewelina Lisowska, Patrycja Markowska, Natalia Szroeder oraz Baranovski, Grzegorz Hyży, Liber i Sławek Uniatowski.
Wszystkim mają towarzyszyć tancerze, co dodatkowo uatrakcyjni zabawę.

Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Warszawski ratusz zapewnia, że miejsce w pobliżu sceny znajdą także osoby niepełnosprawne. Dla nich, w pobliżu sceny organizatorzy przygotują specjalną strefę z podestem dla poruszających się na wózkach inwalidzkich.

d3hjqcm

Niewidomi i niedowidzący z kolei mogą skorzystać z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnione tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną. Teksty utworów zostaną wyświetlone na ekranie. W strefie będą obecni przeszkoleni asystenci.

Uczestnicy plenerowej zabawy sylwestrowej w Warszawie będą mogli korzystać z punktów informacyjno-promocyjnych, gdzie znajdą m.in. mapy imprezy z zaznaczonymi ułatwieniami i zapleczem sanitarnym przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami.

Cały teren zabawy ma być oznakowany dobrze widocznymi piktogramami.

Przygotowania do zabawy sylwestrowej na jednym z głównych placów Warszawy to także utrudnienia i zmiany komunikacyjne.

d3hjqcm

Od 6 grudnia do 2 stycznia zamknięte będą miejsca postojowe na pl. Bankowym. Wyłączona z ruchu będzie również jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ul. Elektoralną.

Od poniedziałku, 16 grudnia do 2 stycznia służby zamkną dla ruchu jezdnię po południowej stronie pl. Bankowego (pomiędzy ul. Marszałkowską a Elektoralną) wraz z wlotami ulic Elektoralnej i Przechodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w ul. Elektoralną lub wyjechać z ul. Przechodniej na ul. Marszałkowską. Na ul. Elektoralnej – na odc. od ul. Przechodniej do ul. Orlej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Utrzymany będzie dojazd do parkingów podziemnych pod budynkami pl. Bankowy 1 i Marszałkowska 115.

Od 16 grudnia w związku z wygrodzeniem części pl. Bankowego zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Pl. Bankowy 01 (przystanek najbliżej ratusza). Autobusy dotychczas korzystające z tego przystanku będą zatrzymywały się na przystanku znajdującym się obok tj. Pl. Bankowy 03.

Źródło: Urząd Miasta w Warszawie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hjqcm

Podziel się opinią

Share

d3hjqcm

d3hjqcm