Trwa ładowanie...

Warszawa. Rafał Trzaskowski: "Centrum miasta się zmienia"

Podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówił o inwestycjach w Warszawie i sporych zmianach przestrzeni miejskiej w samym centrum stolicy.

Share
Warszawa. Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej
Warszawa. Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowejŹródło: PAP
d2u8lrx

W piątek 4 grudnia obok przystanku tramwajowych przy Dworcu Centralnym odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, ponieważ to właśnie tam zakończyła się modernizacja, która była jedną z obietnic obecnego prezydenta miasta.

Rafał Trzaskowski podczas spotkania przedstawił plan kolejnych zamian, które obejmą centrum miasta.

- Miejmy nadzieję, że za trzy lata całe centrum będzie wyglądało zupełnie inaczej. Przede wszystkim będzie przyjazne dla kierowców, pieszych i dla rowerzystów. Dokładnie tak, jak to się dzieje w najnowocześniejszych miastach Europy – powiedział Trzaskowski.

Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski wprost: system jest na krawędzi załamania

Prezydent Warszawy przyznał, że odnowiona okolica Dworca Centralnego jest jedynie zapowiedzią tego, co wydarzy się także przy rondzie Dmowskiego, gdzie na jezdni również mają być pozostawione przejścia dla pieszych.

d2u8lrx

Warszawa. Kolejne przetargi i zmiany w centrum

Władze miasta podpisały już umowę na budowę placu Pięciu Rogów. Znajdzie się tam pasaż dla pieszych i rowerzystów. Jak zapowiedział podczas piątkowej konferencji prezydent stolicy, mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na więcej zieleni w tym rejonie. Miasto przewiduje, że będzie kursował tam także autobus komunikacji miejskiej.

Ponadto rozpisany został przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Marszałkowskiej.

Warszawski radny Piotr Żbikowski, biorący udział w konferencji, wspomniał, że polska stolica idzie w kierunku miast zachodnich, gdzie do centrum nie wjeżdża się autem. Samochody wyprowadzane są natomiast drogami bocznymi.

- Chodzi o centrum, które jest nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych i rowerzystów, gdzie ten ruch jest uspokojony. I dokładnie tak będzie, bo te wszystkie plany zarówno przy Dworcu Centralny, na placu Pięciu Rogów czy rondzie Dmowskiego, do tego zmierzają – przyznał Rafał Trzaskowski.

d2u8lrx

Jako inne przykłady zmian zachodzących zaledwie w ciągu tego roku w Warszawie została wymieniona przebudowa ulicy Górczewskiej od strony centrum, al. Zjednoczenia czy bulwar nad Trasą Łazienkowską. Natomiast obecnie prace trwają m.in. na ulicy Anielewicza, Saskiej i Francuskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2u8lrx

Podziel się opinią

Share
d2u8lrx
d2u8lrx