Trwa ładowanie...

Warszawa. Rekreacja i szczepienie. Majówkowy wypoczynek z wizytą na placu Bankowym

Przez trzy pierwsze dni majowe czynny będzie mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Otworzy się on w sobotę 1 maja o godzinie 10. Przez trzy dni na miejscu pracować będą cztery zespoły medyczne, składające się z lekarzy, pielęgniarek, ratowników i osób prowadzących rejestrację.

Share
Warszawa. Od soboty 1 maja, od godziny 10, czynny będzie mobilny punkt szczepień na placu Bankowym
Warszawa. Od soboty 1 maja, od godziny 10, czynny będzie mobilny punkt szczepień na placu BankowymŹródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki
d22fcy9

Akcję "Zaszczep się w majówkę" wspomagać będą żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Pomogą oni w koordynacji, przeprowadzać będą pacjentów do prowizorycznych gabinetów lekarskich i zabiegowych.

Punkt szczepień na placu Bankowym został urządzony dzięki władzom wojewódzkim, podobnie jak jeszcze kilka podobnych mobilnych placówek w województwach w całej Polsce. Wojewoda Konstanty Radziwiłł w piątek zachęcał warszawiaków do skorzystania z tej okazji. - Zapraszamy już od 1 maja wszystkie osoby, które mają 36 lat i starsze. 3 maja wchodzą następne roczniki, już od 34. roku życia. Nie trzeba nigdzie się rejestrować. Osoba, która kończy w danym roku określoną liczbę lat, jest automatycznie zarejestrowana - powiedział wojewoda.

d22fcy9

Zaszczepieni w majówkowy weekend na placu Bankowym otrzymają jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. To znaczy, że osoby te będą mogły od razu odebrać dowód na szczepienie z kodem QR. Jedyne, co potrzeba do zakwalifikowania się do iniekcji to aktywne e-skierowanie.

Na czym polega problem Krzysztofa Buczkowskiego? Trener kadry komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22fcy9

Podziel się opinią

Share
d22fcy9
d22fcy9