Trwa ładowanie...
d22q2v2

Warszawa. Rok od uszkodzenia rozpoczęła się naprawa balustrady nad trasą W-Z

Zabytkowa balustrada nad trasą W-Z uległa uszkodzeniu w czerwcu ubiegłego roku. ZDM rozpoczął właśnie jej naprawę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. ZDM remontuje zabytkową balustradę (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
Warszawa. ZDM remontuje zabytkową balustradę (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
d22q2v2

"Do pęknięcia doszło najprawdopodobniej w wyniku silnego uderzenia. Teren został niezwłocznie zabezpieczony. Poprosiliśmy też ekspertów z Politechniki Warszawskiej o zbadanie stanu balustrady. Okazało się, że konstrukcja jest mocno naruszona. W porozumieniu z konserwatorem zabytków rozebraliśmy uszkodzony fragment" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remont, który się właśnie rozpoczął, zakłada także wykonanie pod placem płyty żelbetowej. Będzie się ona opierała naporowi gruntu, co będzie dodatkową ochroną balustrady przed ewentualnymi kolejnymi uszkodzeniami.

Warszawa. Powód opóźnień naprawy balustrady

d22q2v2

"Rozszerzony zakres prac spowodował konieczność opracowania szczegółowego projektu, który musiał być zatwierdzony przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Z tego powodu od momentu uszkodzenia do rozpoczęcia naprawy minęło więcej czasu, niż pierwotnie zakładaliśmy" – przekonują drogowcy.

"Zobacz także: Skarb pod podłogą. Naukowcy zadziwieni odkryciem"

Prace prowadzone są według ścisłych wytycznych konserwatorskich. Do odbudowy balustrady zostaną użyte niektóre elementy pochodzące z oryginalnej konstrukcji.

d22q2v2

Jak zakłada ZDM, odbudowa ma potrwać do końca listopada.

Modernizacja nie powoduje żadnych utrudnień w ruchu pieszych ani pojazdów. Jedynie kamienne schody, zlokalizowane po północnej stronie trasy W-Z u podnóża Zamku Królewskiego, które prowadzą na plac Zamkowy, są nieczynne.

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22q2v2

Podziel się opinią

Share

d22q2v2

d22q2v2