Trwa ładowanie...
d3pkc93

Warszawa. Ścieki znowu w Wiśle. Tym razem nie chodzi o awarię rurociągu

Pomimo że nie doszło do bezpośredniej awarii rurociągu, nieczystości przy oczyszczalni "Czajka" kolejny raz wpływają do Wisły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Awaria "Czajki"
Warszawa. Awaria "Czajki" (PAP, Fot: PAP)
d3pkc93

Zaledwie tydzień temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o uruchomieniu tymczasowego przesyłu ścieków do oczyszczalni, dzięki czemu od niedzieli 20 września nieczystości z lewobrzeżnej części stolicy przestały trafiać do rzeki. Jednak sytuacja ta nie trwała długo.

Warszawa. Ścieki znowu w Wiśle, przyczyną obfite opady deszczu

Okazuje się, że awaryjny przesył nie radzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. W sobotę wieczorem w stolicy padał obfity deszcz. Gwałtowne ulewy powodują, że nieczystości zaczęły przelewać się do rzeki w miejscu, gdzie stoi most pontonowy.

d3pkc93

O sprawie poinformował w niedzielę 27 września prezes Wód Polskich Przemysław Daca, publikując nagranie.

Jak dowiedział się portal TVP Info, rzecznik Wód Polskich wyraził obawę, że przepływ jest na tyle duży, że może nie mieścić się w rurze.

Śledztwo ws. Czajki. "Musiałem to zgłosić. Dość tych nieszczęść"

Przypominamy, że do ponownej awarii rury przesyłowej w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło 29 sierpnia. To dokładnie rok i jeden dzień od ostatniego wielkiego uszkodzenia kolektora, kiedy to nieczystości trafiły do rzeki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93