Trwa ładowanie...
d44clrw

Warszawa. Spór o krzyż na Białołęce. Radni PiS zabiegają o powrót

Kilka miesięcy temu krzyż z Urzędu Stanu Cywilnego na Białołęce został zdjęty. To wywołało sprzeciw radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy coraz głośniej domagają się jego powrotu. Na najbliższej sesji rady zamierzają złożyć wniosek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Radni PiS chcą powrotu krzyża do Urzędu Stanu Cywilnego
Warszawa. Radni PiS chcą powrotu krzyża do Urzędu Stanu Cywilnego (East News, Fot: Jan Bielecki)
d44clrw

Krzyż z Urzędu Stanu Cywilnego na Białołęce zniknął na początku października na wniosek radnej KO Agaty Diduszko-Zyglewskiej. Decyzję motywowała sprzeciwem mieszkańców i powoływała się na świeckość państwa. To nie spodobało się niektórym radnym, głównie PiS. Jeszcze w listopadzie chcieli specjalnej sesji w tej sprawie, ale sytuacja została zbojkotowana przez większość samorządowców.

Do kolejnej próby doszło w piątek, również bezskutecznie. Radni Prawa i Sprawiedliwości jednak nie odpuszczają - podaje radiokolor.pl. Wskazują, że "81 proc. Polaków deklaruje się jako chrześcijanie i mają prawo do tego, aby symbol był eksponowany". Chcą, aby krzyż powrócił na swoje miejsce i domagają się wyjaśnienia okoliczności, w jakich zniknął.

Przeczytaj: Krzyż w Urzędzie Stanu Cywilnego w Warszawie. Radna chce wyjaśnień

d44clrw

Na najbliższej sesji, która odbędzie się za dwa tygodnie, zamierzają złożyć projekt stanowiska - informuje PAP. Co ciekawe również powołują się na głosy mieszkańców. Ci chcieli spotkania z władzami dzielnicy, ale do niego nie doszło. Krzyż aktualnie przebywa w gabinecie burmistrza dzielnicy Białołęka Grzegorza Kucy. W sali ślubów wisiał 22 lata. Decyzję o tym czy wróci, ostatecznie podejmie Urząd Stanu Cywilnego.

Przeczytaj: Białołęka. Słup ognia i ewakuacja mieszkańców

Zobacz też: Andrzej Duda nie leci do Jerozolimy. Były ambasador w USA: to było do załatwienia

Źródło: radiokolor.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44clrw

Podziel się opinią

Share

d44clrw

d44clrw