Trwa ładowanie...

Warszawa. Śródmieście uruchamia pomoc dla osób myślących o samobójstwie

Od czwartku mieszkańcy Śródmieścia mogą korzystać z bezpłatnej pomocy suicydologa. Pomoc jest skierowana do każdego, kto ma myśli samobójcze, depresję lub nie radzi sobie w sytuacji, w jakiej się znalazł.

Share
Warszawa. Śródmieście uruchamia pomoc dla osób myślących o samobójstwie
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d315dbw

Śródmieście jest pierwszym samorządem w Polsce, który uruchamia taką usługę - poinformował urząd dzielnicy.

– Koronawirus jest dla wszystkim dużym wyzwaniem. Nie każdy jest w stanie zmierzyć się z konsekwencjami epidemii. Te przekładają się na codzienne życie mieszkańców, ich pracę i sytuację materialną. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnej formy wsparcia. Wyciągamy pomocną dłoń do tych, którzy tracą sens życia – powiedział burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens. Zapewnił, że wsparcie będzie możliwe także po ustaniu zagrożenia koronawirusem.

d315dbw

Suicydolog to specjalista w zakresie profilaktyki samobójstw oraz pomocy w kryzysie psychicznym i emocjonalnym. Konsultacja z nim to nie tylko rozmowa czy wymiana wiadomości. Jest to przede wszystkim droga powrotu do równowagi psychicznej.

Śródmiejski specjalista pomoże znaleźć terapię lub inną formę wsparcia. Obejmie też potrzebującą osobę opieką poprzez utrzymywanie kontaktu, stałe monitorowanie jej stanu oraz nadzorowanie procesu wychodzenia z kryzysu.

Aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem, do czasu ustania epidemii porady świadczone będą zdalnie.

Koronawirus w Warszawie. Przydatne numery

Aby skorzystać z pomocy należy zadzwonić pod numer 22 277 41 99 (koszt połączenia według stawek operatora – stawka dla zwykłego połączenia z telefonem stacjonarnym) lub napisać maila na adres ratunku@um.warszawa.pl.

d315dbw

Dyżury telefoniczne będą odbywać się we wtorki w godz. 18.00–21.00, w czwartki w godz. 16.00–19.00 i w soboty w godz. 12.00–14.00.

Odpowiedzi na wiadomości przesłane drogą mailową udzielane będą w ciągu godziny od otrzymania. Dotyczy to wiadomości przesłanych w dni robocze w godz. 8.00–16.00.

W przypadku wysłania maila po godz. 16.00 lub w weekendy odpowiedzi będą udzielane najpóźniej następnego dnia.

Warszawa. Gwarancja anonimowości

– Gwarantujemy pełną anonimowość wszystkim, którzy się z nami skontaktują. Z naszej pomocy można korzystać tak długo, jak jest to potrzebne osobie znajdującej się w kryzysie – podkreśliła zastępczyni burmistrza Śródmieścia Magdalena Wojciechowska.

Pomoc suicydologiczna świadczona będzie przez Centrum Pomocy Społecznej im. prof. A. Tymowskiego. W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia należy kontaktować się z numerem alarmowym 112.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d315dbw

Podziel się opinią

Share
d315dbw
d315dbw