Trwa ładowanie...

Warszawa. System medyczny w szpitalu na Banacha pracuje stabilnie

W poniedziałek doszło do awarii informatycznych systemów medycznych w szpitalu na Banacha. Pacjenci nie byli przyjmowani, ponieważ lekarze nie mieli dostępu do danych. Szpital potwierdza, że problem został wyeliminowany i obecnie system pracuje stabilnie.

Warszawa. Szpital potwierdził, że w poniedziałek doszło do awarii systemuWarszawa. Szpital potwierdził, że w poniedziałek doszło do awarii systemuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d2u9dkh
d2u9dkh

- Pacjenci czekali na korytarzach. Nikt nie był wpuszczany do gabinetów. Lekarze wychodzili z nich na korytarz, by dowiadywać się nawzajem od siebie, co się dzieje. Rozmawiali ze sobą zdezorientowani, mówiąc, że nie mogą niczego sprawdzić w systemie, bo coś się zepsuło. Skarżyli się, że nie mogą sprawdzić żadnych wyników - relacjonował WP.PL czytelnik, który był świadkiem nietypowych scen w szpitalu.

Zapytaliśmy władze szpitala o awarię. Placówka w środę potwierdziła, że 31 maja miało miejsce spowolnienie działania systemu HIS CliniNET.

- W dniu 31.05 miało miejsce obciążenie systemu w związku z uruchamianiem systemów w kolejnej lokalizacji UCK WUM. Po namierzeniu problemu, około godziny 13:00 miał miejsce przestój maszyn wirtualnych w celu zwiększenia ilości przydzielonych procesorów do maksymalnej ilości dostępnej w warstwie fizycznej sprzętu, co poprawiło wydajność i stabilność działania systemu, z którym wystąpił chwilowy problem - przekazała asystentka dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM Izabela Wójcik.

d2u9dkh

Jak dodała, obsługa pacjentów była utrudniona ze względu na spowolnienie systemu związane z procesem uruchomienia systemu medycznego w innej lokalizacji UCK WUM.

Szpital jednocześnie zaprzeczył doniesieniom, że informatycy z firmy CGM nie mogli usunąć awarii, bo pracowali w innym szpitalu w Warszawie.

Jak podkreślono, UCK WUM posiada w swojej strukturze Dział Informatyki, który obsługuje Szpitale w trzech lokalizacjach UCK. - Przedstawiciele Działu IT UCK WUM przy wsparciu technicznym producenta systemu firmy CGM usuwali problem spowolnienia systemu szpitalnego i byli dostępni przez cały okres trwającego spowolnienia systemu – zaznaczono w odpowiedzi.

Szpital poinformował, że problemy związane ze spowolnieniem systemu zostały rozwiązane w tym samym dniu około godziny 13. Problem został całkowicie wyeliminowany około godziny 19. - Obecnie system pracuje stabilnie - zapewniają władze szpitala.

d2u9dkh

Zobacz także: Jarosław Gowin blokował Zbigniewa Ziobrę? Wymowny komentarz wiceministra z Solidarnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2u9dkh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u9dkh