Trwa ładowanie...

Warszawa. Szpital Południowy. Minister zdrowia przyjął rezygnację pełnomocnik

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zaakceptował prośbę dr Ewy Więckowskiej o odwołanie z funkcji pełnomocnika spółki Szpital Solec. Jak ocenił, nie była to łatwa decyzja.

Warszawa. Szpital Południowy Warszawa. Szpital Południowy Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d41qf0r
d41qf0r

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że Adam Niedzielski przyjął rezygnację dr Ewy Więckowskiej, choć ta decyzja nie była łatwa.

- Nie była łatwa dla pani pełnomocnik, z którą dziś długo rozmawialiśmy i dla samego ministra. Wywiązała się ze wszystkich obowiązków, jakie zostały jej powierzone w momencie, kiedy obejmowała stanowisko pełnomocnika - powiedział Andrusiewicz.

Zwrócił uwagę, że "pani pełnomocnik była notorycznie atakowana, także personalnie".

Przypomniał, że dr Więckowska była wcześniej prezesem spółki Szpital Solec i "jako prezes współpracowała z władzami miasta". - Wówczas jej osoba nie stanowiła problemu. Sprawozdania finansowe szpitala soleckiego były zawsze zatwierdzane bez zarzutu. Nie był krytykowana przez władze Warszawy. Dziwnym trafem, kiedy objęła funkcję pełnomocnika zaczęła się ostra krytyka jej działań i jej osoby, co uważamy, że było nie na miejscu - ocenił rzecznik MZ.

d41qf0r

Poinformował, że minister Niedzielski przyjął dziś rezygnację pełnomocnik, choć bardzo wysoko ocenia jej pracę.

- Dziś mandat pani pełnomocnik zostanie wygaszony. Oczywiście niezbędna jest decyzja prawna. Ponieważ decyzja jest nadal w obiegu administracyjnym, więc dziś ten mandat zostanie wygaszony i rozpoczniemy procedurę prawną na nowo - wyjaśnił rzecznik MZ. - To nie jest tak, że minister ad hoc powołuje pełnomocnika bez względu na stan faktyczny i stan prawny - dodał.

- Jeżeli zostanie przekazane wskazanie powołania pełnomocnika, wówczas, opierając się na przedłożonych argumentach, podobnie jak w marcu br., minister będzie podejmował decyzję o możliwym ustanowieniu pełnomocnika - powiedział Andrusiewicz. Dodał, że "wydarzy się to najbliższych dniach".

Borys Budka dopiekł Andrzejowi Dudzie. Tak skomentował słowa o "lex TVN"

Warszawa. Roszady w Szpitalu Południowym

W środę dr Ewa Więckowska zwróciła się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o odwołanie z funkcji pełnomocnika spółki Szpital Solec. Jak uzasadniła, zwraca się o odwołanie "w związku z bezpardonowymi osobistymi atakami i szeregiem bezpodstawnych zarzutów czynionych przez włodarzy Warszawy".

d41qf0r

W oświadczeniu skierowanym do ministra zdrowia Więckowska poinformowała, że "w związku z bezpardonowymi osobistymi atakami i szeregiem bezpodstawnych zarzutów pod jej adresem czynionych przez włodarzy Warszawy, kierując się dobrem i bezpieczeństwem mieszkańców stolicy, którym należy się zapewnienie najlepszej opieki przy możliwym wzroście zakażeń w czwartej fali epidemii, wystąpiła do ministra zdrowia o odwołanie z funkcji pełnomocnik spółki Szpital Solec sp. z o.o. z jednoczesną prośbą o wyznaczenie nowej osoby na to stanowisko".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d41qf0r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41qf0r