Trwa ładowanie...

Warszawa. Tajemnice lasu. Leśnicy zapraszają na spacery

Lasy Miejskie – Warszawa zapraszają na wędrówki po leśnych terenach. Tym razem będzie można lepiej poznać lasy: Bemowo oraz Bielański. To popularna forma zwiększenia świadomości społecznej związanej z lasami.

Share
Warszawa. Lasy Miejskie zapraszają na wspólne spacery po lesie
Warszawa. Lasy Miejskie zapraszają na wspólne spacery po lesieŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d417q88

Warszawa. Terminy zwiedzania

W czwartek, 24 czerwca, w godzinach 9:00 - 10:30, odbędzie się spacer z leśnikiem Piotrem Prądzyńskim po Lesie Bemowo. Natomiast w piątek, 25 czerwca, również od 9:00 do 10:30 odbędzie się spacer z leśnikiem Maciejem Wroniewskim po Lesie Bielańskim.

Warszawa. Miejsce zbiórek

Zainteresowani spacerem po Lesie Bemowo spotkają się na ul. Kutrzeby, przy placu zabaw "Pod sosnowym dachem", a osoby chętne na spacer po Lesie Bielańskim zbiorą się na przystanku tramwajowym UKSW, przy ul. Dewajtis. Liczba miejsc jest ograniczona.

d417q88

Zobacz także: Katarzyna Lubnauer o Krystynie Pawłowicz: kompromituje Polskę, wielki szkodnik

Warszawa. Tematyka spacerów

Podczas spacerów zostaną wyjaśnione podstawowe zagadnienia z zakresu gospodarki leśnej. Jak wygląda praca leśnika w mieście? Co to jest przebudowa drzewostanu i dlaczego ją prowadzimy? Czym jest odnowienie naturalne i sztuczne? Jak wyglądają poszczególne fazy rozwojowe drzewostanu i następstwo pokoleń? Jak rozpoznawać gatunki drzew? Jakie zasady obowiązują w rezerwacie przyrody?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d417q88

Podziel się opinią

Share
d417q88
d417q88