Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa przebudowa ulicy Żytniej. Co się zmieni?

Zarząd Dróg Miejskich modernizuje ulicę Żytnią. Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego.
Share
Warszawa. Zmiany na ulicy Żytniej (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
Warszawa. Zmiany na ulicy Żytniej (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
d2dubii

Modernizacji w ramach projektu zostanie poddany odcinek ulicy Żytniej od strony ulicy Wolność do skweru kardynała Wyszyńskiego. Ze względu na usytuowane w tej okolicy sanktuarium św. Faustyny, które jest regularnie odwiedzane przez wiele osób spoza stolicy, w miejscu tym występowały częste problemy z parkowaniem. Mieszkańcy zaproponowali więc zmiany. Pomysł przebudowy tego odcinka zajął pierwsze miejsce spośród projektów wybranych do realizacji z Budżetu Obywatelskiego w głosowaniu mieszkańców Woli.

Nowa zatoka do parkowania

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich przebudowa tego odcinka zakończy się już w najbliższych tygodniach. Główną zmianą będzie nowa zatoka do parkowani po północnej stronie jezdni, która pomieści dwa autokary i cztery samochody osobowe. Mieszkańcy mogą spodziewać się też nowego chodnika w tej okolicy – będzie on szerszy o trzy metry. ZDM ułoży tam ok. 500 m kw. nowych płyt chodnikowych. Dodatkowo chodnik zostanie zabezpieczony przed parkowaniem w miejscach niedozwolonych.

d2dubii

"Równocześnie poprawimy też widoczność i bezpieczeństwo pieszych na przejściu dla pieszych przy siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Miejsca parkingowe zastrzeżone dla tej instytucji znajdują się zbyt blisko zebry. Dlatego zostaną one odsunięte tak, aby zachować 10 m od przejścia" – informuje ZDM.

"Zobacz także: "Straż nie mogła przejechać. Pomogli mieszkańcy osiedla"

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2dubii

Podziel się opinią

Share
d2dubii
d2dubii