ycipk-1fx47g

Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy się za słupki. "Dla bezpieczeństwa i infrastruktury"

W sieci można znaleźć wiele wpisów negujących absurdalne położenie słupków albo ich brak. Jak widać, każdemu się nie dogodzi, a Zarząd Dróg Miejskich robi swoje. - Nie jesteśmy zwolennikami ustawiania ich wszędzie, jednak często to jedyne rozwiązanie - tłumaczy ZDM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słupki masowo montowane w Warszawie
Słupki masowo montowane w Warszawie (wawalove, Fot: Wawalove)
ycipk-1fx47g

W ostatnim czasie pisaliśmy o warszawskiej słupkozie. W sieci również pojawiają się zdjęcia, na których widać masowo montowane słupki. Mieszkańcy Warszawy skarżą się, że słupki są tam, gdzie są najmniej potrzebne. W wyniku czego, kierowcy nie mają gdzie zaparkować, dłużej szukają wolnego miejsca, a w powietrzu jest więcej spalin

ycipk-1fx47g
wawalove
Podziel się

Druga grupa Internautów zdecydowanie należy do popierających słupki i sami zgłaszają do ZDM miejsca, gdzie powinny się pojawić. Na facebookowej stronie "Święte krowy warszawskie" można zobaczyć zdjęcia, na których widać, jak kierowcy parkują, gdy brak słupków.

ycipk-1fx47g
ycipk-1fx47g

Zarząd Dróg Miejskich po raz kolejny na swojej stronie interentowej tłumaczy, dlaczego montuje słupki. - Gdyby interwencje służb porządkowych mogły skutecznie zabezpieczyć newralgiczne rejony skrzyżowań i przejść dla pieszych, słupki nie byłyby montowane - wyjaśniają. Podkreślają, że część kierowców również mimo licznych kontroli nie stosuje zasady "10 metrów od przejścia dla pieszych", żadne oznakowanie pionowe nie wpływa skutecznie na mentalność i przyzwyczajenia kierowców, to są jedne z głównych powodów, dla których montaż słupków jest niezbędny.

- Od początku roku zabezpieczyliśmy przed nielegalnym parkowaniem już blisko 50 przejść dla pieszych. Zlecenia na kolejne prace w terenie są już u wykonawcy. Zmiany na kolejnych przejściach zobaczymy niebawem - informują drogowcy. Dodają, że zabezpieczenie przed nielegalnym parkowaniem to nie tylko słupki. - Chętnie wykorzystujemy zieleń i innego rodzaju nasadzenia, oraz stojaki rowerowe, przykładem może być ul. Świętokrzyska przy rondzie ONZ - tłumaczą.

ycipk-1fx47g

Zobacz także: Jan Śpiewak: nie jestem pomocnikiem PiS-u

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Znęcał się od roku nad matką. Znowu trafił za kratki

ycipk-1fx47g
Polub WawaLove
ycipk-1fx47g
ycipk-1fx47g
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1fx47g