Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa remont wschodniej jezdni Al. Jana Pawła II

Al. Jana Pawła II jest obecnie modernizowana. Od jutra mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami na śródmiejskich drogach.

Warszawa. Trwa remont wschodniej jezdni Al. Jana Pawła II
daizwpx
daizwpx

Od jutra, Zarząd Dróg Miejskich informuje o planach wymiany nawierzchni wschodniej jezdni Al. Jana Pawła II na odcinku do Al. Jerozolimskich do ronda ONZ. Ta część remontu rozpocznie się w dniu jutrzejszym,10 czerwca, około godz. 22.00 i potrwa do poniedziałku, 15 czerwca, do godz. 4.00 rano. Zamknięty zostanie wówczas odcinek jezdni od Al. Jerozolimskich do ronda ONZ. Prace zostały celowo zaplanowane na weekend – dla wielu przedłużony z powodu czwartkowego święta, ponieważ jak przewidują warszawscy drogowcy, ruch na drogach powinien być wówczas zmniejszony.

Warszawa. Utrudnienia na drogach

W czasie weekendu droga, prowadząca w kierunku Żoliborza oraz wiadukt nad Al. Jerozolimskimi, będzie całkowicie niedostępny dla ruchu.

"Kierowcy jadący ul. T. Chałubińskiego od strony Mokotowa będą musieli pojechać „dołem” do ronda Czterdziestolatka, gdzie będą mogli wyłącznie skręcić w prawo lub lewo. Nie będzie można także skręcić z Al. Jerozolimskich w al. Jana Pawła II. Objazdy będą prowadziły ulicami: Al. Jerozolimskie – E. Plater – Świętokrzyska lub Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – Grzybowska albo Towarowa – Prosta" – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

"Zobacz także: Przekop Mierzei Wiślanej. "Rosji nie chodzi o żadną ekologię, ale o przyszłość""

Nowe trasy dla rowerów, szersze chodniki i więcej zieleni

Plan modernizacji przewiduje zachowanie jednolitego przekroju ciągu komunikacyjnego jezdni. Warszawscy miłośnicy dwóch kółek zyskają po obu stronach ulicy drogi dla rowerów. Ponadto ZDM wybuduje zatoki postojowe oraz posadzi drzewa, krzewy, żywopłoty i byliny. Pojawią się też szersze chodniki. Natomiast na rondzie Czterdziestolatka powstanie nowe naziemne przejścia dla pieszych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

daizwpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daizwpx