Trwa ładowanie...
d46y3gg

Warszawa. Trzaskowski zachęca do głosowania w budżecie obywatelskim

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zachęca do głosowania w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. Jak podkreśla, sam zagłosował na projekty dla Ursynowa. Oddawać głosy można do 15 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Rafał Trzaskowski zagłosował na projekty dla Ursynowa
Warszawa. Rafał Trzaskowski zagłosował na projekty dla Ursynowa (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski, REPORTER)
d46y3gg

- Kochani, to już ostatnie dni na wzięcie udziału w głosowaniu w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. Wystarczy naprawdę kilka chwil, żeby osobiście współdecydować o tym, jak zmieni się Warszawa czy Wasze najbliższe sąsiedztwo. Wchodzicie na stronę, wybieracie projekty, które najbardziej się Wam podobają – najpierw dzielnicowe, a potem ogólnomiejskie – i już! – zachęca prezydent Warszawy w spocie opublikowanym na Twitterze.

Podkreśla, że jemu zajęło to "dosłownie kilka minut", a sam zagłosował "właśnie na projekty dla mojego Ursynowa oraz całej stolicy".

- Także nie ma wymówek – głosujemy i wspólnie zmieniamy Warszawę! Macie czas do 15 września. Liczę na Was! – kończy swój apel Trzaskowski.

d46y3gg

Warszawiacy po raz siódmy zdecydują, na co przeznaczyć w przyszłym roku ponad 83 mln zł z budżetu miasta.

W tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 2243 projekty. Spośród nich po etapach oceny, pod kątem zgodności z przepisami oraz możliwości realizacji w ciągu jednego roku oraz odwołań, zostały dopuszczone 1503. Z nich 1397 to projekty dzielnicowe a 106 ogólnomiejskie.

Głosowanie rozpoczęło się 1 września i będzie trwało do 15 września 2020 r. Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym w mieście. Głos mogą również oddać warszawiacy poniżej 13. roku życia - wówczas niezbędna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Głosować można papierowo, w urzędzie dzielnicy lub przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

d46y3gg

Każdy mieszkaniec może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych (w jednej wybranej przez siebie dzielnicy) oraz 10 projektów ogólnomiejskich.

Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 30 września 2020 r. Projekty, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w danej puli, zostaną skierowane do realizacji w przyszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46y3gg

Podziel się opinią

Share
d46y3gg
d46y3gg