Trwa ładowanie...

Warszawa. Ulica Żytnia już po modernizacji

Nowe chodniki i zatoka do postoju autokarów oraz lepsza widoczność. Ulica Żytnia przeszła remont.
Share
Warszawa. Kolejna ulica przeszła modernizację. (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
Warszawa. Kolejna ulica przeszła modernizację. (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
d1cgs1y

Modernizacja objęła odcinek ulicy Żytniej od ulicy Wolność do skweru kard. Wyszyńskiego. Jest tam zlokalizowane m.in. sanktuarium św. Faustyny – obiekt ten był jednym z powodów, które pomogły w podjęciu decyzji o modernizacji tej okolicy. Jeszcze do niedawna w związku z częstymi odwiedzinami sanktuarium wielu osób – również spoza Warszawy, na ulicy Żytniej pojawiał się częsty problem z parkowaniem.

Warszawa. Pierwsze miejsce w głosowaniu mieszkańców

Projekt został zrealizowany z budżetu obywatelskiego. Podczas głosowania zdobył on 404 głosy mieszkańców, zajmując tym samym pierwsze miejsce w tym rejonie Woli.

d1cgs1y

"Po północnej stronie jezdni powstała zatoka do parkowania dla 2 autokarów i 4 samochodów osobowych. Zniszczony chodnik został przebudowywany – w sumie ułożyliśmy ok. 500 m kw. nowych płyt chodnikowych. Chodnik został poszerzony do 3 metrów i zabezpieczony przez parkowaniem w miejscach niedozwolonych. Na objętym projektem odcinku wymienione zostały również latarnie uliczne" – pochwalił się Zarząd Dróg Miejskich.

"Wola Krzysztoporska. Odkrycie archeologiczne. Remontowali park, wykopali skarby"

Ponadto ZDM poprawiło widoczność i bezpieczeństwo pieszych na przejściu przy siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Miejsca parkingowe zostały odsunięte tak, aby zachować odległość 10 metrów od przejścia dla pieszych.

(fot. Zarząd Dróg Miejskich)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1cgs1y

Podziel się opinią

Share
d1cgs1y
d1cgs1y