Trwa ładowanie...

Warszawa. ”Wisła Wyschła”. Akcja ekologów w obronie degradowanej rzeki

Trzy akcje na trzech mostach, a potem zebranie pod Syrenką - taki jest wspólny plan kilku organizacji klimatycznych na poniedziałkową demonstrację. Chodzi o zwrócenie uwagi na problem suszy.

Warszawa. ”Wisła Wyschła”. Akcja ekologów w obronie degradowanej rzekiWarszawa. ”Wisła Wyschła”. Akcja ekologów w obronie degradowanej rzekiŹródło: Materiały prasowe
d1dkutx
d1dkutx

Happeningi mają poruszyć polityków, przemówić im do rozsądku i wpłynąć na ich decyzje. Ekolodzy uważają, że pora na podejmowanie radykalnych kroków przeciwdziałających postępującej suszy.

Dobre skutki dla natury może przynieść rezygnacja z węgla i postawienie na naturalne źródła energii, które pozwolą naturze regenerować się sukcesywnie.

Aby rządzący zaczęli dostrzegać problem i zechcieli walczyć z ociepleniem klimatu i pomniejszającymi się zasobami wodnymi, aktywiści chcą zamarkować na moście Śląsko-Dąbrowskim pogrzeb Wisły. Oprócz tej teatralnej animacji będą także edukować - punkt informacji klimatycznej przekazywać będzie wiedzę na temat katastrofy klimatycznej. Za akcję na tym moście odpowiadają dwa ruchy klimatyczne - Extinction Rebellion i Animal Rebellion.

Most Świętokrzyski natomiast opanuje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i Obóz dla Klimatu. Aktywiści tych organizacji zajmą się problemem kopalni odkrywkowych. Będą apelować o ich likwidację.

d1dkutx

Strajk dla Ziemi i Inicjatywa Dzikie Karpaty opanują most Poniatowskiego. Tam odbędzie się happening nawołujący do ochrony przyrody. Aktywiści namawiają gorąco wszystkich widzów do spontanicznego dołączania do ich działań na wszystkich trzech mostach. Początek każdego wydarzenia o godzinie 17.

Po ich zakończeniu natomiast wszyscy uczestnicy o organizatorzy spotkają się wspólne przy Syrence na warszawskich bulwarach przy Wybrzeżu Kościuszki. Tu, o godzinie 18.30, nastąpi część ”urzędowa” - z przedstawieniem manifestów i odezwy do polityków.

WPodróży: Niemcy Północne, czyli idealny pomysł na weekendowy wyjazd - część 2-ga

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dkutx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dkutx