Trwa ładowanie...

Warszawa. Wolskie stacje metra pojawiły się na tablicach i mapach na pozostałych stacjach

Wolskie stacje metra pojawiły się już na mapach i schematach na stacjach obu linii. Na wymianę czeka jeszcze ponad 5 tys. naklejek wewnątrz wagonów.

Warszawa. Wolskie stacje metra pojawiły się na tablicach i mapach na pozostałych stacjachŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d405eb4
d405eb4

500 różnego rodzaju informacji, między innymi naklejki ze schematami komunikacji miejskiej i tablice z wykazem przystanków II linii metra zostały wymienione.

II linia metra dotarła na Wolę 4 kwietnia. Trzy nowe stacje otwarto po cichu, w momencie gdy nie można było wychodzić z domu w celach rekreacyjnych. Warszawski ratusz podsumował, że dotychczas z wolskiego odcinka metra skorzystało 40 tys. osób. Dla porównania w dniu otwarcia do metra na Woli wsiadło 2 797 osób. We wrześniu, kiedy otwierano stacje na Pradze i Targówku, przez cały dzień nowy odcinek odwiedziło ponad 42 tys. osób.

Warszawa. zostało jeszcze ponad 5 tys. naklejek

Teraz zaktualizowano informacje na wszystkich stacjach metra w Warszawie. Jak zaznaczają urzędnicy, prace rozpoczęto jeszcze przed otwarciem wolskiego odcinka.

- działo się tak, by od pierwszego dnia po otwarciu drugiej części wolskiego odcinka, system pokazywał dłuższą trasę i nowe przystanki. Potem sukcesywnie zmieniane były informacje na linii M1. Prace były wykonywane w czasie przerwy technicznej w kursowaniu metra, ekipy miały więc tylko kilka godzin każdej nocy - czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.

Zobacz też: Parki i lasy już otwarte

Wymienić trzeba jeszcze 5,3 tysięcy naklejek, które przedstawiają mapę sieci metra w Warszawie. Może to trochę potrwać, ponieważ do obklejenia jest ponad trzysta wagonów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d405eb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d405eb4