Trwa ładowanie...

Warszawa. Wsparcie z Berlina. W prezencie respiratory i pulsoksymetry

To przesyłka W tym miesiącu warszawski Szpital Bielański otrzymał 14 respiratorów i 300 pulsoksymetrów od naszego miasta partnerskiego - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podziękował też Berlinowi za ten dar i za 30 lat owocnej współpracy i pomoc od początku pandemii.
Share
Warszawa. Przesyłka z Berlina, od miasta partnerskiego: respiratory i pulsoksymetry. Prezydent Rafał Trzaskowski podziękował za  to wsparcie
Warszawa. Przesyłka z Berlina, od miasta partnerskiego: respiratory i pulsoksymetry. Prezydent Rafał Trzaskowski podziękował za to wsparcieŹródło: Twitter.com
d290kdp

Oficjalne podziękowanie poszło oczywiście również drogą oficjalną, w postaci pisma do rządzącego burmistrza Berlina, Michaela Müllera. "Jak na prawdziwych przyjaciół przystało, postanowiliście podzielić się z nami aparaturą ratującą życie" - napisał Rafał Trzaskowski.

To, jak zauważa prezydent, duże wsparcie dla medyków warszawskiego Szpitala Bieleńskiego. I także dla pacjentów, bo sprzęt pomaga chorym w najtrudniejszej sytuacji zagrożenia zdrowia, potrzebującym wsparcia w oddychaniu i walczącym - w tym ostatnim czasie najczęściej z powodu zakażenia koronawirusem - z bezdechem i dysfunkcją płuc.

Respiratory to aparatura, której dramatycznie w ostatnich dniach zaczyna brakować, zatem jest to przesyłka bardzo pożądana. W Szpitalu Bielańskim, jak zaznaczył Rafał Trzaskowski, od początku pandemii profesjonalną pomoc medyczną znalazło już 1400 pacjentów. „Sprzęt medyczny, jaki otrzymaliśmy, jest dla nas szczególnie cenny, bo wiemy, że w Berlinie, jak w Warszawie, sytuacja pandemiczna jest bardzo poważna, a mimo to, jak na prawdziwych przyjaciół przystało, postanowiliście podzielić się z nami aparaturą ratującą życie" - napisał prezydent do burmistrza Berlina. Podziękował także wszystkim zaangażowanym w zainicjowanie i przygotowanie przesyłki z Berlina.

d290kdp

Warszawa. Wsparcie z Berlina. W prezencie 14 respiratorów i 300 pulsoksymetrów

Dar od miasta partnerskiego był też pretekstem do tego, by poświęcić kilka słów 30 rocznicy nawiązania relacji i współpracy między miastami. Nie wiadomo, czy będzie możliwe w tym roku zorganizowanie świętowania, które ukoronuje te trzy dekady od podpisania umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Warszawą a Berlinem, bo pandemia koronawirusa komplikuje wszelkie plany. Jednak prezydent zauważył, że po zakończeniu programów szczepień sytuacja zdrowotna w obu krajach wróci do normy. Wtedy, być może, uda się zorganizować święto.

Zaszczepieni na grypę odporniejsi na koronawirusa. Najnowsze ustalenia naukowców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d290kdp

Podziel się opinią

Share
d290kdp
d290kdp