Trwa ładowanie...

Warszawa. ZDM modernizuje sygnalizacje świetlne

W Warszawie trwa wymiana starych sygnalizacji świetlnych. Szczegóły w artykule.
Share
Warszawa. ZDM remontuje sygnalizacje świetlne (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
Warszawa. ZDM remontuje sygnalizacje świetlne (fot. Zarząd Dróg Miejskich)
d42nax3

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o wymianie najstarszych sygnalizacji świetlnych na stołecznych ulicach. Inwestycja jest związana m.in. z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, które testują granice wytrzymałości miejskiej infrastruktury. Nowe urządzenia, które pojawią się na ulicach, będą bardziej wytrzymałe na ulewne deszcze, nawałnice i burze.

Warszawa. 8 sygnalizacji do naprawy po nawałnicach

Po ostatnich nawałnicach, które przeszły przez stolicę m.in. 29 czerwca, osiem wysłużonych już sygnalizacji świetlnych, uległo awarii spowodowanej wilgocią. Wykrycie usterki oraz przywrócenie pełnej sprawności urządzeniom zajęło drogowcom kilka godzin.

d42nax3

"Nasze sygnalizacje są objęte wieloletnimi umowami na konserwację, w ramach których wykonawcy regularnie sprawdzają ich stan oraz niezwłocznie reagują na awarie. Mają również za zadanie sukcesywnie wymieniać najbardziej zużyte kable, maszty i sygnalizatory" – podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Zobacz również: "Wielka płyta znowu jest hitem. Teraz budują z niej domy jednorodzinne"

W tym roku zostały wymienione urządzenia na takich skrzyżowaniach jak KOR z al. Krakowską, KOR przy wjeździe na teren LOT, jak także przy skrzyżowaniu ulicy Koszykowej z ulicą Lindleya. W tym momencie ZDM prowadzi prace na skrzyżowaniach ulic Bonifraterskiej z Muranowską, Świerszczej z Rybnicką, oraz Modlińskiej z Ekspresową i Batorego z Waryńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d42nax3

Podziel się opinią

Share
d42nax3
d42nax3