Trwa ładowanie...
dh9i8dg

Warszawa. Żłobki tylko dla zaszczepionych. Stołeczni radni poparli zmiany od nowego roku

Miejsce w żłobku w zamian za szczepienie. Tak można określić przepisy, które od stycznia będą obowiązywać w Warszawie. Projekt Rafała Trzaskowskiego poparli stołeczni radni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Od stycznia zaczną obowiązywać nowe zasady naboru dzieci do stołecznych żłobków
Warszawa. Od stycznia zaczną obowiązywać nowe zasady naboru dzieci do stołecznych żłobków (East News, Fot: Artur Zawadzki/REPORTER)
dh9i8dg

O decyzji radnych poinformował prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski zamieścił w czwartek wpis na Twitterze.

"Od stycznia z bezpłatnych miejsc w warszawskich żłobkach gwarantowanych przez miasto będą mogły korzystać tylko zaszczepione dzieci. To konieczny krok w trosce o zdrowie najmłodszych warszawiaków. Dziękuję radnym za poparcie mojego wniosku!" - podkreślił Rafał Trzaskowski.

Także zastępca Rafała Trzaskowskiego, Paweł Rabiej, podał informacje o zmianach, które obejmą najmłodszych mieszkańców stolicy.

dh9i8dg

"Radni Warszawy poparli propozycję prezydenta Trzaskowskiego. Od stycznia z bezpłatnych żłobków będą mogły korzystać tylko zaszczepione dzieci oraz osoby mieszkające w Warszawie. Mam nadzieję, że skłoni to rodziców do przestrzegania obowiązku szczepień!" - napisał wiceprezydent stolicy.

Na początku roku władze Warszawy zdecydowały, że stołeczne żłobki będą darmowe. Radni uznali wtedy, że przy rekrutacji dodatkowe punkty będą przyznawane za szczepienia dzieci. Za spełnianie tego warunku można dostać tyle samo punktów co np. za pracę obojga rodziców czy płacenie podatków w stolicy.

Źródło: UM Warszawa

dh9i8dg

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polskie złoto wróciło do NBP. Bartłomiej Sienkiewicz: zupełny absurd

dh9i8dg

Podziel się opinią

Share

dh9i8dg

dh9i8dg