Trwa ładowanie...
d2lpcqp

Warszawa. Zmiany na Puławskiej przy Ibisa. Skorzystają piesi

Zarząd Dróg Miejskich ze względu na wzmożony ruch na ulicy Puławskiej po wschodniej stronie na wysokości ulicy Ibisa, wprowadza szereg zmian w organizacji ruchu. Podpowiadamy, co się zmieni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
fot. Zarząd Dróg Miejskich
fot. Zarząd Dróg Miejskich
d2lpcqp

Tym razem chodzi o jezdnię serwisową ulicy Puławskiej, która służy m.in. jako jeden z dojazdów do dużego centrum handlowego przy ulicy Płaskowickiej. Rejon Południowej Obwodnicy Warszawy jest często uczęszczany przez stołecznych kierowców, dlatego drogowcy zapowiedzieli zmiany, które sprawią, że droga nabierze bardziej lokalnego charakteru.

Warszawa. Zmiany przy ulicy Puławskiej

"Od teraz z ulicy Puławskiej nie można już skręcić bezpośrednio w ulicę Ibisa. Pozostawiona została jedynie możliwość wyjazdu. Wjazd na jezdnię serwisową odbywa się kawałek wcześniej na wysokości ulicy Gruchacza. Przy skrzyżowaniu z ulicą Ibisa powstało przejście dla pieszych wykonane jako wyniesione, czyli poprowadzone po grzbiecie progu zwalniającego" – tłumaczą działania stołeczni drogowcy.

d2lpcqp

Na rozwiązaniu takim mają zyskać piesi, którzy będą od teraz poruszać się po płaskiej i równej powierzchni. ZDM wprowadził w tej okolicy progi zwalniające, które uspokoją nieco ruch drogowy. Będzie obowiązywać tam ograniczenie prędkości do maksymalnie 30 km/h.

Wypadek autobusu w Warszawie. Nagrania z miejsca tragedii

Ponadto po wschodniej stronie jezdni serwisowej przy stacji benzynowej został wybudowany brakujący wcześniej fragment chodnika.

fot. Zarząd Dróg Miejskich
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lpcqp

Podziel się opinią

Share
d2lpcqp
d2lpcqp