Trwa ładowanie...
d2qjkyb

Warszawska reprywatyzacja. Kolejny akt oskarżenia

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie piąty akt oskarżenia. Pismem objęto warszawskiego antykwariusza Marka M. oraz Krystynę O. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znany handlarz roszczeń Marek M. usłyszał kolejne zarzuty związane z warszawską reprywatyzacją
Znany handlarz roszczeń Marek M. usłyszał kolejne zarzuty związane z warszawską reprywatyzacją (PAP, Fot: Marcin Obara)
d2qjkyb

Marek M. usłyszał dwa zarzuty. Razem z Krystyną O. miał doprowadzić spadkobierczynię dawnych właścicieli Wacławę F. do "niekorzystnego rozporządzenie mieniem wartego ponad milion złotych w postaci przysługującego jej udziału 1/8 części praw i roszczeń do nieruchomości przy ul. Dynasy 4 oraz udziału we współwłasności budynku o wartości ponad 8 mln zł" - czytamy w komunikacie prokuratury.

M. i O. mieli również wprowadzić w błąd pokrzywdzoną co do tożsamości nabywców oraz "zakresu i przedmiotu przysługujących jej praw i roszczeń względem nieruchomości i jej wartości". Tą metodą odkupili roszczenia za 300 zł.

d2qjkyb

Dodatkowo, działając w podobny sposób, tym razem samodzielnie, warszawski antykwariusz odkupił roszczenia od Janiny O. K. za 500 zł. Z kolei Krystynę O. oskarżono o działanie wspólnie i w porozumieniu z Markiem M. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Znany handlarz roszczeń w sierpniu usłyszał zarzuty związane z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji kamienic w Warszawie. Chodziło o nieruchomości przy ul. Dynasy 4, Opoczyńskiej 4B oraz Folwarku Służewiec. Jest podejrzany o przywłaszczenie praw majątkowych o łącznej wartości co najmniej 11,5 mln zł oraz oszustwo na szkodę dwóch pokrzywdzonych na kwotę nie mniejszą niż milion złotych.

Zobacz także: Afera z taśmami Kaczyńskiego. Marcinkiewicz ujawnia, co się działo w PiS

Źródło: wroclaw.pa.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qjkyb

Podziel się opinią

Share

d2qjkyb

d2qjkyb