Trwa ładowanie...

Wiesz, jak zachować się podczas burzy?

W co się zaopatrzyć, gdy długo nie ma prądu? Co robić w przypadku pożaru i jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej?

Wiesz, jak zachować się podczas burzy?
d42uj10
d42uj10

O tym można się dowiedzieć z powstałego właśnie "Poradnika postępowania w sytuacjach zagrożeń" Został on wydany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy. W jego opracowanie zaangażowani byli przedstawiciele wielu służb i instytucji na co dzień zajmujący się udzielaniem pomocy w sytuacjach zagrożenia, w tym Komendy Stołecznej Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Poradnik postępowania w sytuacjach zagrożeń” zawiera podstawową wiedzę, niezbędną w przypadku, gdy znajdziemy się w sytuacji zagrażającej naszemu życiu lub zdrowiu. Warto z niej skorzystać, aby wiedzieć jak radzić sobie w takich chwilach.

- Jeszcze przed wakacjami opracowanie trafiło do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich na terenie Warszawy. Od sierpnia Biuro Bezpieczeństwa Warszawy będzie prowadziło szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół z zakresu: jak czytać podręcznik, jakie jest jego przesłanie, aby mogli oni przekazać wiedzę uczniom - mówiła dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Ewa Gawor - W planach jest również przekazanie podręcznika do Wydziałów Obsługi Mieszkańca, a także do komisariatów policji w Warszawie, aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Poradnik można pobrać bezpłatnie NA STRONIE

d42uj10
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42uj10