ycipk-2rr38w

Wkrótce Wielokulturowe Warszawskie Street Party. "Chcemy, by stało się wizytówką Warszawy. Jak karnawał w Rio"

Znamy program imprezy [WIDEO]
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wkrótce Wielokulturowe Warszawskie Street Party. "Chcemy, by stało się wizytówką Warszawy. Jak karnawał w Rio"
ycipk-2rr38w

Dziesiątki wykonawców, setki tancerek, gry, warsztaty, a przede wszystkim świetna zabawa. W niedzielę 28 sierpnia rusza 10. edycja Wielokulturowego Warszawskiego Street Party. Po raz pierwszy odbędzie się na Świętokrzyskiej.

WWSP to festiwal uliczny, którego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę. - Założeniem festiwalu jest prezentacja - poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa - piszą organizatorzy. I dodają, że "jedną z głównych wartości tego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności". - Chcemy, aby Street Party stało się wizytówką Warszawy - podobnie jak Karnawał w Rio de Janeiro czy Notting Hill Carnival w Londynie - zachęcają.

Około godz. 12.00 z pl. Bankowego ruszy parada, która przejdzie ulicami: Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska. Około 14.00 Świętokrzyska zamieni się miasteczko festiwalowe.

ycipk-2rr38w

PROGRAM
SCENA
14:20 Omphalos tribe - American Tribal Style
14:30 Grupa Taneczna Paheli – pokaz tańca bollywood
14:35 Szkoła tańca Studio Flamenco – choreografia z mantonem
14:40 The Siren Society – pokaz tańca American Tribal Style
14:45 Latin Groove szkoła salsy - pokaz salsy
14:50 Apsara - taniec Ujgurski
15:00 Show perkusyjne w wykonaniu zespołu Bloco Central - muzyka brazylijska na żywo
15:15 Grupa Taneczna Paheli – pokaz tańca bollywood
15:20 Szkoła tańca Studio Flamenco – pokaz uczennic – choreografia z kastanietami
15:25 Szkoła Tureckie Klimaty (Joanna i Roohi) – pokaz tańca osetyjskiego
15:30 Los Cangris ze Szkoły Tanców Karaibskich - pokaz reggaetonu
15:40 Wonder Girls „Like Money” - cover taneczny zespołu k-popwego
15:50 Yaroslav Dzhus - koncert na bandurze
16:15 Vlad Guzman i Dan Torres - koncert jazzowy
16:35 Apsara - taniec uzbecki w stylu Fergany
16:40 Warsaw Gamelan Group - muzyka i taniec indonezyjski
17:00 Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa - taniec złotego smoka
17:10 Orkiestra Marszowa Tian Guo – koncert orkiestry
17:25 Grupa taneczna Assaya – taniec z południowego Egiptu (saidi)
17:30 Fundacja Wspierania Integracji Wietnamczyków w Polsce - występy taneczne i wokalne przedstawicieli społeczności wietnamskiej
17:55 Latin Groove szkoła salsy - pokaz bachaty
18:00 Grupa taneczna Assaya – fuzja paso doble z tańcem orientalnym w wersji show
18:05 Skill Fanatikz Crew – pokaz breakdance
18:10 Gun Shot – pokaz dancehall
18:15 Vanesa Alexandra Salazar Silvesre - pokaz salsy caleñy
18:20 Viva Brasil – pokaz samby na sportowo
18:30 Szkoła Tureckie Klimaty (Joanna i Roohi) – pokaz tańca azerskiego
18:35 Szkoła Tańca z Wachlarzami Bojowymi
18:45 Sereia de Varsóvia – bębny i śpiew rodem z brazylijskiego karnawału
19:00 SalsHall Ortodox - pokaz samby
19:10 Wisła Hot 4/5/6 - jazz, New Orleans style
19:40 Buba Kuyateh i Batamba - etno jazz
20:10 Discountry - nowoczesne country
20:40 Gaban Azul - latino, trova 21:10 Som Brasil - bossa, samba, brazylijski funk,
21:40 Ritmo Bloco - występ batucady

STREFA WARSZTATÓW I POKAZÓW TAŃCA
14:20 Yachad - warsztat tańców izraelskich
14:40 Jello - warsztaty taneczne „How’s this?” Hyuna
15:00 Szkoła Tańców Karaibskich SHO - warsztaty dancehall
15:20 Latin Groove szkoła salsy - warsztat salsy w parach
15:40 Apsara - pokaz perski pop solo i warsztaty tańca perskiego
16:05 Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa - pokaz ćwiczeń
16:20 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty reggaeton
16:45 Latin Groove szkoła salsy - warsztat salsy w parach
17:05 Afrocuba de Aca (los adeptos) z Szkolą Tańców Karaibskich SHO - pokaz tańca
17:10 Szkoła Tańców Karaibskich SHO - warsztaty samby
17:30 Szkoła Tureckie Klimaty – warsztaty tańców tureckich
17:55 Szkoła tańca Studio Flamenco – pokaz uczennic – choreografia z wachlarzem
18:00 Ray el hechicero - warsztaty rumby
18:20 Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa - taniec z lotosami
18:35 Grupa choreograficzna ze Szkoła Tańców Karaibskich SHO - pokaz samby
18:40 Latin Groove szkoła salsy - warsztat bachaty w parach
19:00 Ilios - tańce greckie
19:20 Omona - warsztaty taneczne „Daddy” PSY
19:45 Szkoła Tureckie Klimaty – pokaz tańca azerskiego
19:50 Vanesa Alexandra Salazar Silvesre - warsztat salsy caleñy
20:15 Szkoła tańca Studio Flamenco – warsztat podstawy tańca flamenco
20:35 Apsara - pokaz tańca afgańskiego Qataghani
20:40 SalsHall Ortodox - pokaz dancehall
20:45 Szkoła tańca Oye! - warsztaty salsy
21:05 Warszawska Szkoła Tanga TANGOPOEMAT: Natasza & Masoud - pokaz tanga
21:15 Viva Cuba Dance Studio – warsztaty afro salsa rumba
21:35 Grupa taneczna Assaya – Ederlezi taniec ze świeczkami do muzyki bałkańskich Cyganów
21:40 Warszawska Szkoła Tanga TANGOPOEMAT: Natasza & Masoud - pokaz tanga

STREFA AKUSTYCZNA
14:20 SOTO – pokaz sztuk walki – Karate
14:40 Profesor Muzenza i pokaz grupy ACMB Capoeira
15:00 Orkiestra Marszowa Tian Guo – koncert orkiestry
15:20 Fundacja FICAG Polska - pokaz brazylijskiej sztuki walki, capoeira
15:40 SOTO – pokaz sztuk walki – Ju-Jitsu i samoobrona
16:00 Show perkusyjne w wykonaniu zespołu Bloco Central & Amigos - muzyka brazylijska na żywo
16:20 Szkoła tańca Studio Flamenco – pokaz stepu flamenco solo
16:40 SOTO – pokaz sztuk walki – Aikido
17:00 Sereia de Varsóvia – zagraj z nami swoje pierwsze dźwięki samby batucady
17:30 UNICAR Capoeira Warszawa – warsztaty Capoeira Regional
18:00 SOTO – pokaz Akrobatyki
18:10 Profesor Muzenza i grupa gra na instrumentach
18:30 SOTO – pokaz sztuk walki – Ken-Jutsu
18:50 Ritmo Bloco - występ grupy perkusyjnej
19:10 Fundacja FICAG Polska - pokaz brazylijskiej sztuki walki, capoeira
19:25 SOTO – pokaz sztuk walki – Judo
19:45 UNICAR Capoeira Warszawa – pokaz - Roda de Capoeira Regional
20:00 Drumbastic – drum show

ycipk-2rr38w

STREFA DLA DZIECI NAMIOT RUCHU I OPOWIEŚCI
14:00 Daniel Slomka - opowiadania dla dzieci Singera
14:30 Dziecięcy Zespół Czeczeński ‘Nochci’o’ - pokaz tańca czeczeńskiego Lezginka w wykonaniu dzieci
14:50 SOTO – pokaz i warsztaty sztuk walki – Karate, Aikido
15:20 ‘Magiczne spotkanie w Szkole Kotów’ - warsztaty literacko-plastyczne na podstawie pierwszej koreańskiej powieści fantasy ‘Szkoła Kotów’ Kim Jin-kyunga - Kwiaty orientu
16:00 Ray el hechicero - warsztat merenge
16:30 Fundacja FICAG Polska - warsztaty capoeira dla dzieci
17:00 Leo Vilhelna (Tubatuka) - warsztaty batucadowe
17:40 Szkoła tańca Oye! - warsztaty salsy

NAMIOT GIER I WARSZTATÓW
Przez cały dzień: Klub Japoński - pokaz tradycyjnych gier i rozgrywek typu go, shogi, mahjong, hanafuda, kendama, Białoruski Dom i członkowie Inicjatywy Wolna Białoruś - lalki i wycinanki białoruskie - warsztaty plastyczne
14:00 Yana Sira - warsztaty plastyczne - lalki motanki
15:00 Daniel Slomka - pisanie imion po hebrajsku
16:00 Fundacja ‘Wolna Przestrzeń’ i Ukraińska sobotnia szkoła ‘Lebiodka’ w Warszawie - warsztaty plastyczne - Jaskrawe lato w butelce

Przeczytajcie też: Warszawa. Wypożyczalnia miejskich samochodów ruszy w przyszłym roku

Podziel się
ycipk-2rr38w
ycipk-2rr38w
ycipk-2rr38w
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2rr38w