ycipk-3yxlug

Wojsko prowadzi ćwiczenia. Zawyje jedna, konkretna syrena

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi w Warszawie trening obrony przeciwlotniczej z wykorzystaniem syreny alarmowej. Zawyje syrena przy ulicy Żwirki i Wigury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syrena alarmowa zabrzmi przy ulicy Żwirki i Wigury
Syrena alarmowa zabrzmi przy ulicy Żwirki i Wigury (Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Skowronek)
ycipk-3yxlug

W środę Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi w Warszawie ćwiczenia obrony przeciwlotniczej. W tym celu wykorzystana zostanie jedna, konkretna syrena alarmowa, przy ulicy Żwirki i Wigury 103/105 - informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

W czasie treningu zostanie przez trzy minuty zostanie uruchomiony modulowany dźwięk sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Jego odwołanie będzie trwało drugie tyle. Ćwiczenia zostaną przeprowadzone na zasadzie powiadomienia o zagrożeniu. Mieszkańcy nie muszą w związku z tym podejmować żadnych czynności.

ycipk-3yxlug

Ze względu na niejawność niektórych procedur nie zostanie ujawniona godzina, o której zostaną przeprowadzone ćwiczenia. Ostatnio syreny zawyły w Warszawie w połowie listopada. Było to związane z ćwiczeniami Renegade Sarex, kiedy testowano system alarmowania i ostrzegania ludności. Z kolei w sierpniu uczczono w ten sposób uczestników powstania Warszawskiego.

Zobacz także: Ćwierć miliona osób przemaszerowało ulicami Warszawy

ycipk-3yxlug

Źródło: mazowieckie.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
ycipk-3yxlug
ycipk-3yxlug
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3yxlug