Trwa ładowanie...

Wola. Od poniedziałku rozszerzenie strefy płatnego parkowania

Od poniedziałku, 7 września, strefa płatnego parkowania rozszerzy się na zachód do Prymasa Tysiąclecia i północ do granicy z Żoliborzem. Aby parkować, mieszkańcy mogą wykupić abonamenty uprawniające do postoju przez rok za 30 złotych. 

Wola. Strefa płatnego parkowania rozszerzy się od poniedziałkuWola. Strefa płatnego parkowania rozszerzy się od poniedziałkuŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d11anir
d11anir

- Pomysł rozszerzenia strefy płatnego parkowania wiąże się z otwarciem kolejnych stacji metra na Woli, co diametralnie zmieniło sytuację parkingową w tej części miasta. Doświadczenia z istniejącej strefy potwierdzają, że wprowadzenie opłat skłania kierowców do krótszego postoju, zwiększając rotację i ułatwiając znalezienie wolnego miejsca – powiedział Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, powiększeniu o ponad 100 ulic ulegnie Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Woli. Uczestnicy konsultacji społecznych, przeprowadzonych w zeszłym roku przez Zarząd Dróg Miejskich, zwracali uwagę na potrzebę ochrony tej części Woli przed nadmierną liczbą parkujących samochodów.

Jak informuje Urząd Dzielnicy Wola, we wszystkich nowych obszarach SPPN będzie nowa organizacja ruchu. Część ulic stanie się jednokierunkowa. Uzyskane miejsce - przy zachowaniu odpowiednio szerokich chodników i bez ograniczania terenów zieleni - przeznaczone zostanie na parkowanie. Kierowcy, którzy chcą zaparkować na publicznych miejscach, będą musieli wnieść opłatę w parkometrze.

Wola. Abonament dla mieszkańców

Mieszkańcy są w uprzywilejowanej sytuacji. Za cały rok zapłacą symbolicznie 30 złotych. Kwota ta pokrywa jedynie koszt wydania i zarządzania abonamentami. Aby uzyskać abonament, trzeba być zameldowanym na pobyt czasowy lub stały na terenie strefy. Ponadto należy być właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony.

Abonamenty mieszkańca można wyrobić we wszystkich Punktach Obsługi Pasażera ZTM. Punkty znajdujące się na Woli:  

  • Metro Rondo ONZ
  • pon-pt 11:00-20:00 
  • Metro Księcia Janusza
  • pon-pt 11:00-19:00 
  • ul. Żelazna 61
  • pon-pt 08:00-17:00 

Obszary dołączone do SPPN:

d11anir

·      ulica Kopińska od ulicy Grójeckiej – wzdłuż jezdni od strony wnętrza strefy (oś jezdni); 

·      Aleja Prymasa Tysiąclecia – wzdłuż jezdni od strony wnętrza strefy (oś jezdni); 

·      ulica Marcina Kasprzaka – wzdłuż jezdni od strony wnętrza strefy (oś jezdni); 

·      ulica Juliana Konstantego Ordona – wraz z tą ulicą graniczną; 

d11anir

·      ulica Wolska – wzdłuż jezdni od strony wnętrza strefy (oś jezdni); 

·      Aleja Prymasa Tysiąclecia – wzdłuż jezdni od strony wnętrza strefy (oś jezdni); 

·      podstawa nasypu linii kolejowej nr 509 (od strony wnętrza strefy); 

podstawa nasypu linii kolejowej nr 20 (od strony wnętrza strefy).

d11anir

W rozszerzanej strefie na Woli znajdzie się ok. 4,7 tys. wyznaczonych miejsc parkingowych. Dodatkowo osoby posiadające już abonament, a mieszkające w sąsiedztwie ulic oznaczonych znakiem „nie dotyczy posiadaczy identyfikatora B-35 XYZ” (gdzie XYZ to numer obszaru) będą mogły w Zarządzie Dróg Miejskich wyrobić uprawnienie pozwalające na parkowanie w tych strefach. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli parkować tam, gdzie nie można wyznaczyć pełnowymiarowych miejsc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11anir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11anir