Trwa ładowanie...
d1ns4it

Wola. Powstaje skwer Pysznych Pączków

W bezpośrednim sąsiedztwie skweru znajduje się najsłynniejsza pracownia cukiernicza Zagoździńskich. Od lat uznawana za najlepszą pączkarnię w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wola. Powstaje skwer Pysznych Pączków
d1ns4it

Najlepsze pączki w Warszawie, po które adiutanta przysyłał sam Marszałek Piłsudski oraz Kolonia Wawelberga, doczekają się właściwej oprawy jako wizytówka Woli. Zaniedbany dotąd teren zostanie zrewitalizowany i otrzyma nazwę skwer Pysznych Pączków.

W bezpośrednim sąsiedztwie skweru znajduje się najsłynniejsza pracownia cukiernicza Zagoździńskich (ul. Górczewska 15). Od lat uznawana za najlepszą pączkarnię w stolicy. Teren wokół pracowni doczeka się wreszcie właściwej oprawy. Wyjątkową cukiernię , do której po słodkości Piłsudski wysyłał swojego adiutanta, prowadzi już czwarte pokolenie. Istnieje ona od 1925 roku, a przy ul. Górczewskiej od 1973 roku. Założył ją Władysław Zagoździński. Pączki z tej małej cukierni od wielu lat uważane są za najlepsze w całej Warszawie. Naturalne i robione od początku do końca ręcznie, smażone są według przedwojennej receptury i zgodnie z tradycją - na smalcu. To smak właśnie tych pączków w tłusty czwartek przyciąga warszawiaków.

Jak będzie wyglądał skwer Pysznych Pączków?

d1ns4it

Będzie to skwer z klombem pośrodku wysadzanym czerwonymi różami symbolizującymi nadzienie pączka. Powstanie okrągły placyk wyłożony kostką bazaltowo-brukową, otoczony głogiem i klonem japońskim. Ważnym miejscem będzie tzw. "Ławeczka uroczej babci", na cześć nieżyjącej już wnuczki założyciela słynnej warszawskiej cukierni. Zapraszała ona przechodniów do odwiedzenia słodkiego miejsca. Okolice ławeczki będzie oświecać stara latarnia z pączkiem z kutego żelaza.

Jest to projekt realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

Źródło: (WawaLove.pl)

Przeczytaj też: Reprywatyzacja. Była urzędniczka ministerstwa sprawiedliwości żąda ponad 15 mln złotych

d1ns4it

Podziel się opinią

Share

d1ns4it

d1ns4it