Trwa ładowanie...
d28f0jt

Wola. Różany Skwer Pysznych Pączków już gotowy

Na Woli powstał Różany Skwer Pysznych Pączków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wola. Różany Skwer Pysznych Pączków już gotowy
d28f0jt

Na Woli został zrealizowany kolejny projekt z budżetu partycypacyjnego. Obok zabytkowej Kolonii Wawelberga przy ul. Górczewskiej powstał Różany Skwer Pysznych Pączków. Dzielnica na ten cel przeznaczyła blisko 176 tys. zł.

Różany Skwer Pysznych Pączków powstał w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej Kolonii Wawelberga i słynnego zakładu cukierniczego - „Zagoździński”, który funkcjonuje od 1925 roku. Pączki produkowane w tej cukierni od lat uznawane są rzez wielu mieszkańców Warszawy za najlepsze w mieście. Miłośnikiem pączków Zagoździńskiego był sam Marszałek Józef Piłsudski. To miejsce, ze względu na swój unikalny charakter jest również często odwiedzane przez turystów. - Teraz teren znajdujący się przed Kolonią Wawelberga od strony ul. Górczewskiej zyskał zupełnie nowy wygląd. Na środku skweru powstał okrągły placyk wyłożony bazaltową kostką brukową. Na placyku stanęła ławka, na której można delektować się wspaniałymi pączkami - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Na placyku znalazła się też latarnia z nazwą skweru. Środek skweru wysadzony jest różami, symbolizującymi nadzienie pączka. W ramach rewitalizacji skweru wymieniono okoliczne chodniki i uporządkowano zieleń wokół placu. Pojawiła się również „Ławeczka Uroczej Babci”. Zasadzono także żywopłoty i inne krzewy.

d28f0jt

Na realizację tego projektu Dzielnica przeznaczyła blisko 176 tys. zł.

Źródło: (UD Wola)

Przeczytaj też: Niszczą zieleń i rozjeżdżają trawniki. Kto? Policja...

d28f0jt

Podziel się opinią

Share
d28f0jt
d28f0jt